18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak do tego doszło?

Bolesna porażka Kurskiego. Przegrał w sądzie, będą przeprosiny

15.10.2021  09:10
Jecek Kurski słono zapłaci?
Jecek Kurski słono zapłaci? Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Telewizja Polska została zobowiązana do publikacji przeprosin za rozpowszechnianie nieprawdziwych sugestii i zarzutów pod adresem dziennikarzy "Wyborczej". Co więcej, rozgłośnia Jacka Kurskiego musi wpłacić 10 tysięcy złotych na cel charytatywny, a także ponieść koszty procesu.

"Gazeta Wyborcza" od miesiąca czeka na wykonanie sądowego wyroku. Zgodnie z decyzją sędziów telewizja Jacka Kurskiego miała opublikować na stronie TVP.info następujące przeprosiny:

Zarząd Telewizji Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie przeprasza Agorę S.A. - wydawcę dziennika prasowego pod nazwą "Gazeta Wyborcza" - za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i renomy - cytuje treść przeprosin "Wyborcza".

Termin na publikację przeprosin minął 22 września, czyli tydzień po zapadnięciu wyroku. Telewizja została również zobowiązana do zapłacenia 10 tysięcy złotych na Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi.

TVP musi przeprosić "Wyborczą"

Sprawa dotyczy artykułu z 2017 roku, w którym TVP Info powtórzyło "pozbawione podstaw i nieprawdziwe zarzuty i sugestie" atakujące dziennikarzy "Wyborczej". Według telewizji dziennikarze mieli otrzymywać po 400 złotych za wypowiadanie "zdań wkładanych w ich usta". Doniesienia te okazały się zwykłym fake newsem.

TVP nie spieszy się jednak z wykonaniem wyroku, a Jacka Kurskiego nie nakłoniło nawet postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Politycy PiS mogą czuć się bezkarni?

Czytaj także
Przeczytaj więcej