Chce zabijać!

Bosak popiera tortury zwierząt. "Boży zamysł"

11.09.2020  16:43
Krzysztof Bosak popiera zabijanie zwierząt. Czy ktoś jeszcze popiera Bosaka?
Krzysztof Bosak popiera zabijanie zwierząt. Czy ktoś jeszcze popiera Bosaka? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Krzysztof Bosak kontra prawa zwierząt. Skrytykował wielokrotnie nadchodzące zmiany prawne, które che wprowadzić PiS, by chronić zwierzęta i usprawiedliwiał zabijanie zwierząt w rzeźniach. Pomimo krytyki, nie ma dość. Teraz napisał, że zwierzęta w klatkach nie cierpią i popiera ich zabijanie gazem. Z takimi poglądami szybko pójdzie na bosaka...

Krzysztof Bosak zapewne kocha zwierzęta… szczególnie na talerzu. Nieoficjalny lider Konfederacji walczy już nie tylko z lewakami i LGBT, ale także wziął na celownik prawa zwierząt. Czy zwierzęta cierpią w klatkach? Zdaniem Bosaka, żadnej męki nie ma. Co więcej, hodowanie i zabijanie zwierząt jest zgodne z prawem natury i bożym zamysłem.

Krzysztof Bosak kontra prawa zwierząt w Polsce

Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem kłamstwem – napisał Bosak na Twitterze.

Jego wypowiedź wywoła burzę w mediach społecznościowych. Zdenerwowały się też takie osoby jak Marcin Różal Różalski i Marek Jakubiak. Polityk zasugerował, by sam zamknął się w klatce i był tam szczęśliwy. Zawodnik MMA napisał, że "rzygać mu się chce".

PiS i piątka dla zwierząt

Przypominamy, że PiS oraz Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości chcą zmian w przepisach, by lepiej chronić prawa zwierząt. Rozporządzenie zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, kontrole w schroniskach i ograniczenie uboju rytualnego.

Bosak od razu wkroczył do akcji w mediach zaczął krytykować pomysł PiS. Stwierdził, że PiS  chce zniszczyć polskie hodowle pod pretekstem ekonomicznym, a popyt zostanie obsłużony w innych państwach. W rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24 przyznał nawet, że zagazowanie norek w hodowlach to humanitarna śmierć. Podkreślił, że zwierzę hodowlane ma służyć człowiekowi, a ich śmierć jest naturalnym etapem produkcji.

Zwierzę, które jest źle traktowane, nie będzie miało ładnego futra i nie będzie się rozmnażać. W każdej hodowli, w której są setki tysięcy egzemplarzy, znajdą się okaleczone zwierzęta, które z jakiegoś powodu okazały się agresywne albo ich sąsiedzi w klatce je poranili – powiedział Bosak w „Onet Rano”.
Czytaj także