18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnajcie spotkania

Boże Narodzenie w pandemię to KOSZMAR. Zamkną nas pod kluczem?

Malwina Kossela
01.12.2021  08:03
Lockdown na Boże Narodzenie?
Lockdown na Boże Narodzenie? Fot: _IgorAleks/Shutterstock

Boże Narodzenie w tym roku upłynie nam pod znakiem lockdownu, a nie spotkań rodzinnych? Politycy będą musieli reagować, jeśli sytuacja w końcu się nie zmieni. Każdego dnia na Covid-19 chorują niezliczone grupy osób.

Ministerstwo Zdrowia jest przerażone oficjalnymi statystykami. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych rekordach liczby zakażeń koronawirusem w Polsce.  Czy przez taki rozwój sytuacji znów zostaniemy zamknięci na wyczekane Święta Bożego Narodzenia? 

Teoretycznie wszystko miało się skończyć wraz z wynalezieniem szczepionki. Nikt jednak nie przewidział, że ogromna część społeczeństwa stanie się koronasceptykami i będzie kierowała większy strach w stronę rutynowego zastrzyku niż śmiertelnej choroby. 

Tak się jednak wydarzyło i teraz wszyscy mierzymy się z czwartą falą pandemii koronawirusa. Biorąc pod uwagę fakt, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które są dla nas wszystkich ważnym, niezwykle wprost istotnym i pełnym radości czasem - jesteśmy wściekli, że mogą się one w ogóle nie odbyć.

Lockdown na Boże Narodzenie?!

Lockdown na Boże Narodzenie jest coraz bardziej realistycznym scenariuszem. Co prawda rząd ociąga się z takimi decyzjami, ale kiedy służba zdrowia dotrze do granic swoich możliwości - nawet politycy zmuszeni będą reagować.

Czy zamiast lepienia pierogów i ubierania choinki czeka na pandemiczny dramat? Pandemia znowu może sprawić, że się nim nie nacieszymy. Rządzący dadzą nam do wiwatu kolejnym lockdownem, spowodowanym czwartą falą? Kiedy mamy do czynienia z takimi skokami liczby zakażeń, nic nie może nas już dziwić.

Wszystko zależy od nas, jeśli uzyskamy odporność populacyjną, to te święta będą takie, jak w poprzednich latach

- mówił już jakiś czas temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Sedno Sprawy", pytany o to kiedy doczekamy się "normalnego" Bożego Narodzenia. 

Macie jeszcze nadzieję na święty spokój?

logo Tu się dzieje