18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważne zmiany od września!

Nie chcesz nosić maseczki? Biegnij do lekarza!

Emilia Waszczuk
06.08.2020  14:07
Brak maseczki? Musisz mieć zaświadczenie. Zmiany w prawie
Brak maseczki? Musisz mieć zaświadczenie. Zmiany w prawie Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział zmiany w prawie. Walka z koronawirusem mocno się zaostrzy.

Koronawirus znów paraliżuje Polskę, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe, poważne restrykcje. Część powiatów w Polsce ma być wyłączona jako czerwone i żółte strefy - obowiązywać tam będą zaostrzone przepisy. Co więcej, zmiany pojawią się także między innymi na weselach, a od września w życie ma wejść nowe prawo.

Jak zapowiedział w czasie czwartkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, już od pierwszego września nikt w Polsce nie będzie mógł wyłgać się z noszenia maseczki. Jeśli faktycznie mamy problemy ze zdrowiem, które uniemożliwiają zasłanianie twarzy, potrzebne nam będzie specjalne zaświadczenie od lekarza.

Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa - powiedział Cieszyński. - Informujemy o tym dzisiaj, aby każdy mógł w nadchodzących tygodniach o takie zaświadczenie wystąpić - dodał.

Cieszyński stwierdził, że zdaniem ekspertów nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do noszenia maseczek/przyłbic.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze