18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fatalna wiadomość

Groźna mutacja wirusa już w Polsce. Spełnił się czarny scenariusz

Bartłomiej Ciepielewski
21.01.2021  11:11
Nowa mutacja rozbije kraj?
Nowa mutacja rozbije kraj? Fot: Pusteflower9024/Shutterstock

Brytyjski szczep koronawirusa dotarł do Polski. Laboratorium genXone poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia u pacjenta z Małopolski. Czekają nas jeszcze gorsze restrykcje?

Informację o dotarciu nowego szczepu koronawirusa do kraju przekazało na Twitterze poznańskie laboratorium genXone. Groźną mutację wykryto w próbce pobranej od pacjenta z Małopolski.

Badacze oszacowali, że brytyjska odmiana wirusa jest o 50-70 procent bardziej zaraźliwa od podstawowego wariantu. Jak podaje WHO, niebezpieczna mutacja z Wielkiej Brytanii dotarła do ponad 60 krajów.

Brytyjski koronawirus dotarł do Polski

Nowa mutacja koronawirusa wbrew pozorom może już szaleć w naszym kraju od dłuższego czasu. Według informacji ministra zdrowia wcześniej po prostu nie robiono odpowiednich testów, które mogłyby to potwierdzić.

Jak na razie naukowcy na temat brytyjskiego szczepu wiedzą bardzo mało. Poza danymi o łatwiejszym zakażaniu nikt nie ma pojęcia, jak poradzą sobie z nim szczepionki oraz czy przyczyni się on do większej liczby zgonów. Rząd pozamyka nas w domach?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze