18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia w Tatrach

Orkan Sabina zabija w Polsce. Są pierwsze ofiary śmiertelne

Emilia Waszczuk
10.02.2020  14:10
Orkan Sabina zabija w Polsce. Są pierwsze ofiary śmiertelne
Orkan Sabina zabija w Polsce. Są pierwsze ofiary śmiertelne Fot: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Zapowiadany jeszcze przed weekendem orkan Sabina dotarł nad Europę. Jego niszczycielskie skutki odczuwamy także w Polsce. Niestety, są pierwsze ofiary żywiołu.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Wywołany orkanem Sabina silny wiatr, zerwał dach wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Dach upadł wprost na cztery osoby. Wedle relacji świadków, dach miał przelecieć kilkadziesiąt metrów i spaść na ziemię w pobliżu stacji wyciągu krzesełkowego.

Już wiadomo, że dwie osoby nie żyją - to 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka. 21-letnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Nowym Targu. Hospitalizowany jest też 16-letni chłopak - z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala w Zakopanem. Z miejsca zdarzenia karetka zabrała też mężczyznę, który najpewniej jest mężem i ojcem zabitych kobiet - doznał wstrząsu psychicznego.

Sprawę bada miejscowa policja pod nadzorem prokuratury. Zawiadomiono także Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Ostrzeżenia IMGW

W poniedziałek w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. W większości kraju wieje do 40-45 km/h w porywach do 90 km/h. Na południu jest dużo niebezpieczniej.

W Bieszczadach obowiązują ostrzeżenia najwyższego trzeciego stopnia. Tam wiatr osiąga prędkość 55 km/h w porywach do 120.

Na Dolnym Śląsku, w południowych powiatach województw śląskiego i małopolskiego, obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Tam wiatr wieje z prędkością do 40 km/h w porywach do 100 km/h.

Czytaj także
Przeczytaj więcej