18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katolicy we łzach

Ksiądz zasłabł na mszy. Kapłan nie żyje

11.10.2021  16:44
Nie żyje ksiądz
Nie żyje ksiądz Fot: Shutterstock

Tragiczne wydarzenia w Bytomiu. Nie żyje o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Jezuita zasłabł podczas odprawiania mszy świętej. Skomplikowana operacja, którą wkrótce potem przeszedł, nie uratowała mu życia. 

Zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz, jezuita, który zasłabł podczas mszy świętej, odprawianej podczas spotkania z łódzką wspólnotą Mocni w Duchu. Od razu po incydencie został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację.

Niestety, natychmiastowa ingerencja lekarzy nie pomogła i po kilku przyszła tragiczna informacja. W wyniku przykrego zbiegu okoliczności ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz zmarł. Pogrzeb wikarego z Bytomia odbędzie się 16 października.

Nie żyje o. Krzysztof Pietruszkiewicz

Wikary w chwili śmierci miał zaledwie 43 lata. Do zasłabnięcia na mszy doszło pod koniec września. Już wtedy w sieci pojawiały się prośby o modlitwę w intencji chorującego duchownego. Mimo wielkich starań lekarzy o. Krzysztof Pietruszkiewicz zmarł 8 października. Wiele środowisk związanych z kościołem jest głęboko poruszonych nagłą śmiercią młodego, zaledwie 43-letniego księdza.

Pełen życia i pomysłów chciał rozwinąć działalność wspólnoty charyzmatycznej

- opisuje sylwetkę kapłana "Gość Niedzielny".

Współczujemy szczególnie najbliższej rodzinie i przyjaciołom duchownego, którzy teraz muszą się zmierzyć z tą wielką stratą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej