18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mleko się rozlało, milionów nie ma

CBA w mleczarni. Polityk PiS ostro doił Polaków?

Wojciech Kozicki
26.11.2019  21:36
Polityk PiS wpadnie w ręce CBA? Afera w mleczarni
Polityk PiS wpadnie w ręce CBA? Afera w mleczarni Fot: Facebook/CBA - Centralne Biuro Antykorupcyjne

Agenci CBA znowu w akcji. Tym razem na ich celowniku znalazła się Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Czy polityk PiS urządził tam dojenie obywateli?

Prezesem spółdzielni Bielmlek jest Tadeusz Romańczuk, a więc do niedawna senator i wiceminister rolnictwa w rządzie PiS. Teraz może mieć poważne kłopoty, bo zdaniem mediów Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi akcję związaną ze śledztwem dotyczącym niegospodarności i wyłudzenia kredytu.

W biurze bielskiej mleczarni nic nie da się dziś załatwić. Weszło tam CBA, a prezesa i zarządu nie ma – powiedział jeden z rolników portalowi bielsk.eu.

Jak podaje „Super Express”, Romańczuk jest prezesem od 1998 roku, a obecnie spółdzielnia ma poważne finansowe problemy. Dostawcy nie otrzymują na czas wynagrodzeń za towar, a konto spółdzielni jest zajęte przez komornika. W sądzie jest już wniosek o upadłość.

SE.pl donosi, że część zaległych pieniędzy została spłacona dostawcom za pomocą kredytu poręczonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów, ale CBA sprawdza, czy nie doszło do wyłudzenia kredytu i niegospodarności.

Według nieoficjalnych informacji spółdzielnia ma około 150 mln długów i stoi na krawędzi upadku. Do sprawy włączyła się prokuratura, która bada szereg nieprawidłowości, w tym niegospodarność i wyłudzenia podatku VAT – podaje money.pl

Przeczytaj więcej
Komentarze