18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe obostrzenia

Bezwzględny ZAKAZ WESEL na terenie całej Polski?!

14.10.2020  18:33
COVID-19: Całkowity zakaz organizacji wesel w Polsce
COVID-19: Całkowity zakaz organizacji wesel w Polsce Fot: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

COVID-19 dalej pustoszy Polskę, a rządzący dwoją się i troją by wymyślić skuteczne obostrzenia, które będą w stanie utrzymać patogen w ryzach. Poza wprowadzeniem strefy żółtej w całym kraju - teraz pojawiają się jeszcze śmielsze projekty nowych przepisów, w tym bezwzględny zakaz organizacji wesel.

COVID-19 przeraża nas wszystkich, zwłaszcza bijąc kolejne rekordy zachorowań i zgonów na terenie naszego kraju. Politycy zdecydowali się już na objęcie strefą żółtą całej Polski, a coraz głośniej jest o tym, że już niedługo wszyscy możemy być nawet w strefie czerwonej. Rządzący głowią się nad tym, jak utrzymać pandemię w ryzach.

Pojawiły się już pogłoski o tym, że ma zostać wprowadzona prohibicja. Już wkrótce od godziny 19:00 nie będzie można kupować alkoholu w sklepach. Rządzący zastanawiają się również nad najbardziej kontrowersyjnymi uroczystościami w czasie pandemii - czyli weselami. Możliwe, że wejdzie w życie całkowity zakaz ich organizacji.

COVID-19: Zakaz wesel w całej Polsce

Wesela od początku pandemii w kraju wywołują skrajne emocje. Na początku ich zakazano, by później eksperymentować z liczbą gości, która może zgromadzić się na rodzinnej uroczystości. Ostatecznie w strefie żółtej można organizować wesela do 75 osób, a w strefie czerwonej do 50 osób. To jednak nie wystarcza. Były także głosy o tym, by zakazać tańców na weselach oraz wprowadzić obowiązek noszenia maseczek wszędzie, poza momentami spożywania posiłku. 

Teraz rządzący być może ruszą o krok dalej i wrócą do pierwotnego pomysłu z początku pandemii w Polsce - zakażą wesel w ogóle. Według Polsat News taki scenariusz jest brany pod uwagę. Poza absolutnym zakazem organizacji wesel - rządzący rozważają powrót do obowiązku nauki i pracy zdalnej. Telewizja podaje, że politycy zastanawiają się nad wprowadzeniem tych zasad tylko w strefie czerwonej lub na terenie całego kraju.

Nie da się ukryć, że jeśli rozważane są takie scenariusze, to aktualny obowiązek noszenia maseczek wszędzie wydaje się ledwie dziecinna igraszką. W przypadku walki z pandemią nie można się zatrzymywać - trzeba zrobić wszystko, by pokonać wirusa. Choćby kosztem dobrej zabawy i braku rozrywek. Na nie jeszcze przyjdzie pora.

Czytaj także