18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Służby działają

Brak maseczki to zbrodnia! Posypały się ogromne kary

11.10.2020  15:14
COVID-19: Policja wystawia mandaty za brak maseczek
COVID-19: Policja wystawia mandaty za brak maseczek Fot: Karol Makurat/REPORTER

COVID-19 sprawił, że cała Polska stała się żółtą strefą. Mamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie, a ich brak będzie surowo karany przez odpowiednie służby. Tylko w pierwszym dniu obowiązywania obostrzeń, posypały się ogromne i liczne kary.

COVID-19 sprawił, że rządzący muszą podjąć bardzo stanowcze kroki, jeśli nie chcą dopuścić do dramatu równego temu, który wiosną rozegrał się we Włoszech. Cała Polska z uwagi na rekordy zachorowań - stała się żółtą strefą. Od soboty 10 października - musimy nosić maseczki dosłownie wszędzie.

Służby mundurowe są natomiast uprawnione do wypisywania mandatów za brak maseczki w miejscach publicznych. Tylko w ciągu ostatniej doby, takich mandatów wypisano ponad tysiąc, było ponad 3 tysiące pouczeń oraz 180 wniosków napłynęło do sądów.

COVID-19: Kary za brak maseczki

Od początku pandemii w Polsce policja wystawiła 176,2 tys. pouczeń, prawie 22 tys. mandatów i 7780 wniosków o ukaranie do sądu za brak maseczki w miejscach, w których jest ona absolutnie konieczna.

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych kroków. Tym bardziej, że coraz głośniej mówi się o tym, że wirusowi sprzyja pogoda jesienna i teraz jest jeszcze bardziej zaraźliwy i niebezpieczny, niż był wcześniej.

Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy ponad 176,2 tys. osób, ponad 21820 ukaraliśmy mandatem karnym, w ponad 7780 przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu. Ostatniej doby pouczyliśmy ponad 3100 osób, nałożyliśmy mandat w stosunku do ponad 1000 osób, a w ponad 180 przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu

- mówił dla PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. 

Policjanci działają prężnie, ale tylko wtedy, jeśli wszyscy poczujemy się odpowiedzialni za dalsze losy pandemii w kraju - mamy szansę z nią zwyciężyć. Oby się to udało, zanim dojdzie do najgorszego.

Przeczytaj więcej
Komentarze