18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

GODZINA POLICYJNA i głęboki lockdown?! Wszystko przed nami

25.10.2020  17:10
Godzina policyjna, głęboki lockdown COVID-19
Godzina policyjna, głęboki lockdown COVID-19 Fot: Mateusz Grochocki/East News

COVID-19 może sprawić, że godzina policyjna i głęboki lockdown przypadną Polakom w udziale? Jeśli sytuacja w kraju się nie ustabilizuje - będzie bardzo źle. Premier Mateusz Morawiecki na jednej z ostatnich konferencji nie owijał w bawełnę. Przyznał, że rząd pójdzie o wiele dalej z obostrzeniami, jeśli będzie to konieczne.

COVID-19 rozwinął się w Polsce tak bardzo, że cały kraj trafił do strefy czerwonej. Wszyscy żyjemy skrępowani poważnymi obostrzeniami, a wszystko wskazuje na to, że najgorsze może dalej być przed nami. Podczas jednej z konferencji, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd na bieżąco decyduje o nowych zasadach panujących w Polsce i w razie dramatu - nie cofnie się przed niczym.

Aktualna sytuacja jest całkiem mocno przerażająca. Wszyscy widzimy, że liczba przypadków zachorowań na COVID-19 z dnia na dzień się zwiększa, a polska służba zdrowia już teraz zaczyna sobie nie radzić. Gdyby obecny stan rzeczy uległ jeszcze większemu pogorszeniu - rządzący nie zamierzają cofnąć się przed ograniczeniem naszych swobód.

COVID-19: Godzina policyjna i głęboki lockdown?

Między innymi we Francji i Belgii wprowadzono godzinę policyjną, a premier zapowiedział, że jeśli pojawi się taka konieczność - w Polsce również możemy spodziewać się tak mocno rozwiniętych restrykcji. Biorąc pod uwagę fakt, że system zaczyna wysiadać w momencie, w którym druga fala nie jest jeszcze makabryczna - strach pomyśleć, co nas czeka.

W tym momencie cała Polska jest czerwoną strefą. Politycy żywią nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni, wprowadzone niedawno obostrzenia przyniosą pozytywne efekty i transmisja wirusa wyraźnie się zmniejszy - jeśli tak się nie stanie, premier Mateusz Morawiecki nie ukrywa, że czekają nas o wiele poważniejsze restrykcje.

Na razie są jeszcze dostępne łóżka z respiratorami, to jest około 40 procent. Ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie nastąpi wypłaszczenie, zahamowanie przyrostu zakażeń, jeśli będą potrzebne dalsze drastyczne kroki - jak zamknięcie granic, jak było wiosną, czy różne zakazy przemieszczania się, albo głęboki lockdown, zamknięcie bardzo wielu dziedzin życia gospodarczego - to trzeba będzie się na taki krok zdecydować

- mówił na ostatniej konferencji prasowej.

Warto już teraz, przygotować się psychicznie do gorszego przebiegu pandemii. Poza niewątpliwym zagrożeniem fizycznym, nasze zdrowie mentalne również jest narażone na szwank, kiedy COVID-19 pustoszy kraj.

Przeczytaj więcej
Komentarze