18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany, zmiany

Maseczki przestaną być obowiązkowe?! Jest odpowiedź rządu

08.12.2020  12:57
Maseczki w Polsce
Maseczki w Polsce Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Maseczki towarzyszą nam wszędzie, odkąd w Polsce na dobre rozgościła się pandemia koronawirusa. Czyżby miały zniknąć wraz z pojawieniem się szczepionki na COVID-19? Jest odpowiedź rządu na to pytanie.

Maseczki, które musimy nosić we wszystkich miejscach publicznych, są jednymi z bardziej uciążliwych dodatków do naszej codzienności. Niedługo w Polsce rozpoczną się szczepienia na COVID-19 i to może wreszcie zatrzymać pandemię. Czy wraz z rosnącą odpornością społeczeństwa maseczki przestaną być konieczne? Wiele osób z pewnością ma na to nadzieję. Z tej przyczyny rząd postanowił udzielić Polakom odpowiedzi na to pytanie.

Maseczki wciąż będą obowiązkowe?

Dziś odbyła się ważna konferencja prasowa rządu, na której dyskutowano przede wszystkim o strategii szczepień na COVID-19 w Polsce. Nic dziwnego, że w czasie jej trwania padło pytanie, czy szczepienia zniosą obowiązek zakrywania ust i nosa? Odpowiedzi na nie udzielił szef KPRM Michał Dworczak. Niestety, nikt z nas nie ucieszy się ze słów, które padły z jego strony.

Nie ma w tej chwili takich zapisów w dokumencie, które mówiłyby o nienoszeniu maseczki

- odparł szef KPRM. 

Osoby zaszczepione dostaną natomiast "na papierze" potwierdzenie swojego szczepienia. Dodatkowo podkreślono, że jeśli ktoś będzie miał komunikacyjne problemy z dotarciem na miejsce - znajdzie się tego skuteczne rozwiązanie.

Przy każdym punkcie szczepień będą działały mobilne zespoły i w ten sposób będziemy docierać do tych osób, które same nie mogą dotrzeć do punktu szczepień

- zapowiedział Dworczyk.

Na zakończenie konferencji główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban ostrzegał przed przesadnie optymistycznym nastawieniem. Uprzedził, że nie wszyscy zostaną zaszczepieni w styczniu i lutym, ale będzie to proces wielomiesięczny.

Być może, kiedy tylko szczepienia się skończą, faktycznie będziemy mogli przestać zakładać maseczki we wszystkich odwiedzanych przez nas miejscach. To dałoby nam szansę naprawdę (dosłownie i w przenośni) odetchnąć normalnością.