18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna z wirusem

Pełny lockdown w Polsce?! "Zakaz opuszczania domu"

27.10.2020  21:29
COVID-19: Pełny lockdown w Polsce
COVID-19: Pełny lockdown w Polsce Fot: Mateusz Grochocki/East News

PiS wyda "zakaz opuszczania domu"? COVID-19 bezlitośnie pustoszy Polskę, a pełen lockdown zaczyna być widoczny na horyzoncie. Ostatnie dni dobitnie pokazują, że wprowadzenie czerwonej strefy w całym kraju to jednak za mało.

COVID-19 od wielu tygodni pustoszy nasz kraj. Sytuacja w Polsce pogarsza się z dnia na dzień, a kiedy padają przerażające, dzienne rekordy zachorowań - wszyscy czujemy chłodny oddech grozy na karku. Tylko dziś w Polsce do grona chorych z powodu koronawirusa dołączyło ponad 16 tysięcy ludzi.

Premier Mateusz Morawiecki na jednej z licznych konferencji prasowych uprzedzał, że jeśli sytuacja w Polsce dalej będzie się pogarszać - rząd sięgnie bo jeszcze bardziej ostateczne obostrzenia. Aktualnie cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, ale jak widać - w tym momencie nie widać jeszcze, by obecne w niej obostrzenia coś dawały.

COVID-19: Pełny lockdown w Polsce?!

Na horyzoncie coraz bardziej widnieje... kolejny, całkowity lockdown. Portal money.pl wysnuwa bardzo ponury scenariusz. Z jego informacji wynika, że wprowadzenie ogromnych restrykcji zależy od liczby nowych zakażeń ze środy, 28 października. To po poznaniu jej skali zapadną kluczowe decyzje ze strony rządzących - dyskusja o nich rozpocznie się na wieczornym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

Ten moment nie jest przypadkowy, gdyż dopiero w połowie tygodnia osiągamy pełne moce testowe i wyniki są najbardziej miarodajne

- mówił w rozmowie z money.pl anonimowy polityk. 

Portal zaznacza, że pełny lockdown może być sprawą wyjątkowo poważną. Wśród decyzji rządu, mogą znaleźć się takie warianty, jak: pełne zamknięcie szkół i zakaz opuszczania domu bez wyraźnej przyczyny. 

Tymczasem Konfederacja ostrzega, że kolejnym etapem obostrzeń będzie z całą pewnością zamrożenie branży beauty. Politycy już namawiają do masowych odwiedzin fryzjera, zanim staną się one niemożliwe.

Sytuacja jest zdecydowanie niezwykle dynamiczna i z całą pewnością będzie się teraz rozwijać z godziny na godzinę. Czujecie się psychiczne gotowi na nowe dni pełnego zamknięcia?

Czytaj także
Przeczytaj więcej