18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w Polsce

Szpital tymczasowy na Okęciu. Rząd jest bardzo zadowolony

06.11.2020  16:15
COVID-19: Kolejny szpital tymczasowy
COVID-19: Kolejny szpital tymczasowy Fot: Jakub Kaminski/East News

COVID-19 sieje w Polsce ogromne spustoszenie. Wygląda na to, że Stadion Narodowy jako szpital tymczasowy to już za mało. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział już, że kolejny powstanie... na Okęciu. Czyżby rząd spodziewał się aż takiej tragedii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem w Polsce?

COVID-19 codziennie pokazuje nam, jak bardzo jesteśmy bezradni wobec pandemii w kraju. Liczba dziennych przypadków przekracza wszelkie pojęcie i początkowe założenia władz. Teraz rządzący w panice robią, co mogą, by przygotować się na najgorsze. W Polsce powstają m.in. szpitale tymczasowe. Już zrobienie takiegoż na Stadionie Narodowym w Warszawie wzbudziło strach i kontrowersje.

Zobacz także

COVID-19: Kolejny szpital tymczasowy w Warszawie

Strach był w pełni zrozumiały. Skoro władze przygotowują cały stadion na walkę z COVID-19, to oznacza, że spodziewają się kosmicznego wprost zalewu przypadków i totalnego załamania służby zdrowia. Tymczasem Stadion Narodowy to jeszcze nic! Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak już zapowiada powstanie kolejnego, gigantycznego szpitala tymczasowego - tym razem na warszawskim Okęciu.

Przygotowujemy kolejne łóżka. Wojskowa Służba Zdrowia jest w stanie zagwarantować kolejne w Warszawie. Szpital tymczasowy, który powstanie na Okęciu, będzie miał około 250 łóżek

- powiedział szef MON w rozmowie z Polskim Radiem.

Tymczasowy szpital ma powstać konkretnie w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego. Drugim rozważanym przez rząd miejscem, na powstanie szpitala tymczasowego, była hala EXPO XXI.

Przeniesienie lokalizacji wiąże się z tym, że nie musimy płacić czynszu właścicielowi EXPO, ten pieniądze przeznaczamy na wyposażenie szpitala (...) Wojsko pracuje na rzecz cywilnej służby zdrowia. Jest kilka projektów, których celem jest uwolnienie pracowników służby zdrowia od niektórych zadań administracyjnych, aby mogli służyć pacjentom

- informuje i zapewnia minister.

Czekają nas naprawdę straszne czasy... A może niekoniecznie?

Rząd jest optymistyczny

Rządzący są przekonani, że jesteśmy na dobrej drodze do pokonania pandemii i podkreślają, że szpitale tymczasowe są jedynie buforem bezpieczeństwa, który zostanie wykorzystany wyłącznie w momencie całkowitego załamania się służby zdrowia.

W tym momencie rząd jest przekonany, że całkiem dobrze zabezpieczył się przed pandemią koronawirusa i dlatego czuje się komfortowo. Miejmy nadzieję, że ich optymizm i przekazywana nam poprawa sytuacji - rzeczywiście ma miejsce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej