18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest decyzja!

Czy epidemia powstrzyma Marsz Niepodległości?

Wojciech Kozicki
27.10.2020  10:12
Marsz Niepodległości 2020 - czy epidemia zatrzyma marsz 11 listopada?
Marsz Niepodległości 2020 - czy epidemia zatrzyma marsz 11 listopada? Fot: Magdalena Pasiewicz/East News

Czy Marsz Niepodległości 2020 zostanie zorganizowany? Jak zapowiada prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, 11 listopada odbędzie się przemarsz przez Warszawę, którego nie zatrzyma koronawirus.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelnie żniwo, każdego dnia rośnie liczba zakażeń i zgonów z powodu COVID-19. Tymczasem prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapewnił, że 11 listopada w Warszawie odbędzie się coroczny patriotyczny przemarsz.

Marsz Niepodległości kontra koronawirus

Bąkiewicz zapowiedział, że będzie zachęcał do uczestnictwa w Marszu Niepodległości, ale zdaje sobie sprawę z sytuacji epidemicznej. Konieczne będzie więc noszenie maseczek i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Zapowiedział, że kolejne informacje o organizacji marszu zostaną przekazane mediom w środę. Zwrócił też uwagę, że rząd i policja nie traktują rozporządzeń w sposób jednoznacznych, pozwalając na niektóre zgromadzenia. Jego zdaniem, „rozporządzenia nie mają umocowania prawnego i są sprzeczne z ustawą zasadniczą.

Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej, rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia. Dlatego na tych samych zasadach nasze Stowarzyszenie będzie organizowało zgromadzenie i będzie liczyło na współpracę z policją - powiedział Bąkiewicz. (Interia.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze