18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat się pogłębia

POTĘŻNE UDERZENIE PANDEMII. COVID-19 zalewa szpitale

Emilia Waszczuk
14.09.2021  09:41
Sytuacja pandemiczna w Polsce się zaognia. Dramat w szpitalach
Sytuacja pandemiczna w Polsce się zaognia. Dramat w szpitalach Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Sytuacja pandemiczna się zaognia. Nie dość, że gwałtownie rośnie liczba nowych zakażeń, to w zatrważającym tempie przybywa ciężko chorych pacjentów. Wiceszef Ministerstwa zdrowia Waldemar Kraska zdradził najnowsze dane.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził we wtorek rano najnowsze dane o stanie pandemii w Polsce. Polityk poinformował o dużym przyroście pacjentów ciężko przechodzących COVID-19.

Jak przekazał wiceminister, tylko w ciągu ostatniej doby na oddziały covidowe przyjęto ponad 70 pacjentów. To oznacza, że liczba hospitalizacji powoli dobija już do 800 zajętych łóżek. To wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia o ponad 200 ciężko chorujących pacjentów!

Takiego wzrostu dawno nie widzieliśmy

- podkreślił zaniepokojony polityk.

COVID-19 atakuje. Dramat w szpitalach

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia przyznał w rozmowie z TVP1, że do szpitali trafiają dziś z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. Rząd chce więc jeszcze bardziej wzmocnić ochronę Polaków i już w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy mają się zacząć powszechne szczepienia trzecią dawką. Jednocześnie politycy ciągle nie myślą o obowiązku szczepień czy nakładaniu zakazów i restrykcji na antyszczepionkowców i nie przewidują (na razie) lockdownu.

Waldemar Kraska w TVP1 przedstawił także najnowsze prognozy na rozwój pandemii, ale tylko te dotyczące szpitali.

Czwarta fala już jest w naszym kraju, zdecydowanie zaczyna przyspieszać. Widzimy to po osobach przybywających do szpitali. Z naszych szacunków wynika, że pod koniec września będzie ich około 1300 - oznajmił.

Czytaj także
Przeczytaj więcej