18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

COVID-19 zabił ucznia. Szkoła okryła się żałobą

12.10.2020  21:08
Uczeń zmarł na COVID-19
Uczeń zmarł na COVID-19 Fot: Julian Sojka/East News

COVID-19 zabił 20-letniego ucznia szkoły specjalnej. Bydgoszcz, w której mieści się placówka, okryła się żałobą. Pandemia w Polsce przybiera na sile i najwyraźniej nie oszczędza nikogo.

COVID-19 jest chorobą wyjątkowo złowieszczą. Nigdy nie wiadomo, czy u danej osoby przebiegnie łagodnie, czy raczej zaprowadzi człowieka na skraj życia i śmierci. Niestety, nikt nie może czuć się bezpiecznie. Cała Bydgoszcz dobitnie się o tym przekonała.

COVID-19 zabił 20-letniego ucznia, u którego wykonane wcześniej badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem. Cały Zespół Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy, gdzie uczęszczał zmarły - aktualnie okryty jest żałobą.

Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 30

- czytamy na stronie internetowej szkoły.

Bydgoszcz: COVID-19 zabił ucznia

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, chłopak ostatni raz na zajęciach był 2 października. W pewnym momencie trochę źle się poczuł. Natomiast już w środę, 7 października, karetka zabrała młodego mężczyznę do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili ostrą niewydolność oddechową.

Podobno uczeń miał choroby współistniejące. W oficjalnych statystykach młody mężczyzna nie został jeszcze ujęty. Szkoła tymczasem pogrążona jest nie tylko w żałobie, ale również w rosnącym przerażeniu.

Sanepid uznał, że kwarantanna dla uczniów i nauczycieli nie jest konieczna, ale dziś i tak szkoła świeciła pustkami. Jesteśmy zestresowani z powodu napływających z kraju wiadomości o nauczycielach, którzy odeszli po zarażeniu COVID-19

- mówił dla Gazety Wyborczej jeden z tamtejszych pedagogów.

Od wtorku mamy nadzór epidemiologiczny, do końca tygodnia zajęcia będą odbywały się zdalnie

– informuje jednocześnie Ilona Zygadło, dyrektorka szkoły.

Niestety, tragicznych sytuacji związanych z COVID-19 jest coraz więcej. Miejmy nadzieję, że już wkrótce sytuacja w kraju zacznie się poprawiać i nie będziemy więcej słyszeć o takich tragediach.

Przeczytaj więcej
Komentarze