18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Delta idzie na Polskę

CZWARTA FALA I LOCKDOWN W WAKACJE? Niedzielski podał termin

Emilia Waszczuk
29.06.2021  10:14
Wirus Delta idzie na Polskę. Niedzielski zapowiada falę pandemii
Wirus Delta idzie na Polskę. Niedzielski zapowiada falę pandemii Fot: Artur Szczepański/REPORTER

Wirus Delta zagraża Polsce i prawdopodobnie namiesza dużo wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Minister zdrowia zapowiada - czwarta fala pandemii przyjdzie do nas już w wakacje!

Minister zdrowia, a wraz z nim cały rząd  i PiS już to wiedzą - Polaków znowu trzeba będzie pozamykać w domach, przedsiębiorcom zakazać lub ograniczyć pracę, a szpitale po raz kolejny zapełnią się pacjentami zakażonymi niebezpiecznym wirusem. Może być nawet gorzej, bo tym razem patogen, który chce zaatakować Polskę, jest dużo bardziej niebezpieczny i szybciej zaraźliwy. Mowa oczywiście o podwójnej mutacji koronawirusa SARS-COV-2, wykrytej w Indiach.

Już teraz wirus Delta panoszy się w Wielkiej Brytanii, przez co odłożono tam plany znoszenia lockdownu. To samo podobno czeka także Polskę. Dopiero co wiceminister finansów wygadał się, że rząd już planuje zamykanie wszystkiego (lockdown) na okres jesienno-zimowy, a już minister zdrowia podaje daty nadchodzącej tragedii.

Delta idzie na Polskę. Czwarta fala już w wakacje

Wedle wstępnych szacunków wirus Delta miał narobić zamieszania i przynieść dużą falę zakażeń w Polsce dopiero jesienią. Niestety zdaje się, że nie będziemy musieli czekać aż tak długo - Adam Niedzielski ostrzega - zacznie się jeszcze w wakacje.

Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii [...] U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia

- powiedział minister zdrowia.

Polityk zaznaczył przy tym, że skoro nadciąga kolejna fala zakażeń, Polacy nie powinni na razie fantazjować o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. Wystosował też ważny alarm do obywateli...

PiS wprowadzi obowiązek szczepień? Będą płatne!

O co chodzi? Tradycyjnie już o szczepionki. Adam Niedzielski potwierdził, że pojawiają się pomysły wprowadzenia opłat za szczepienia dla opieszałych. Osoby, które teraz szczepić się nie chcą, a które nagle poczują nóż na gardle, gdy przyjdzie do Polski niebezpieczna mutacja, nie będą mieć już komfortu zaszczepienia się na koszt państwa. Prawdopodobnie. Do kiedy więc można szczepić się za darmo? Już naprawdę niedługo...

Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić

- powiedział Adam Niedzielski.

Ile zaś trzeba będzie wydać na szczepienie, gdy zasady się zmienią? W tej chwili NFZ za każde szczepienie płaci przychodniom 60 złotych. A przypomnijmy - w przypadku większości preparatów potrzebne jest powtórzenie zabiegu i dwie dawki.