18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyjaśniamy

Cała Polska jest ŻÓŁTĄ STREFĄ. Jakie obowiązują nas obostrzenia?

08.10.2020  18:48
Cała Polska została strefą żółtą
Cała Polska została strefą żółtą Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Cała Polska jest aktualnie żółtą strefą. Oznacza to, że wszystkich nas obowiązują obostrzenia takie, jakie do tej pory właśnie w tej strefie się znajdowały. Warto wiedzieć, co nas czeka.

Nowe obostrzenia, wprowadzone na terenie całej Polski z uwagi dołączenia jej do żółtej strefy, zaczną obowiązywać w sobotę 10 października 2020 roku. Co dokładnie na nas spadnie? Warto wiedzieć.

Najbardziej kontrowersyjnym i głośnym postanowieniem związanym z nowymi obostrzeniami - jest zdecydowanie konieczność noszenia maseczek wszędzie. Od teraz pod groźbą surowej kary - musimy zawsze zasłaniać usta i nos w miejscach innych niż nasz własny dom.

Polska jest strefą żółtą. Jakie czekają nas obostrzenia?

Co jeszcze się zmienia razem z ogłoszeniem Polski strefy żółtej? Na kongresach i targach może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 2,5 m2. powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów.

Na imprezach sportowych limit osób, które mogą kibicować zmaganiom to jedynie 25 proc. widowni - tak samo jest w kinach. Jeśli zaś idzie o wszelkie imprezy kulturalne to w obiektach, w których będzie do nich dochodzić, zajęte może być nie więcej niż 50 proc. miejsc, przy czym każdy musi siedzieć w odstępie 1,5 m. W przypadku imprez na otwartej przestrzeni uczestnicy muszą mieć maseczki, limit osób wynosi 1 na 5 m2.

Wesela i inne uroczystości o charakterze rodzinnym, mogą gromadzić maksymalnie 75 osób. Pojawią się również limity, których będzie trzeba przestrzegać w komunikacji miejskiej. Mianowicie podróżować będzie mogło tyle osób, ile wynosi 100 proc. miejsc siedzących lub 50 proc. wszystkich miejsc.

Witamy w nowej rzeczywistości.

Przeczytaj więcej
Komentarze