18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodowa groza

Całe polskie miasto DOSZCZĘTNIE ZALANE. Burzowy dramat

02.07.2021  08:00
Białystok doszczętnie zalany
Białystok doszczętnie zalany Fot: Lukasz Solski/East News

Białystok został doszczętnie zalany przez ulewę. Cała Polska drży przed drastycznymi zjawiskami pogodowymi - to może spotkać absolutnie każdego. Każdy następny dzień może przynieść podobne podtopienia w innych częściach kraju.

Burze, grad i gwałtowne ulewy - z tym aktualnie mierzy się cała Polska. Niestety, mimo licznych ostrzeżeń IMGW, nigdy do końca nie znamy dnia, ani godziny ataku najbardziej przerażających zjawisk pogodowych. Mieszkańcy Białegostoku byli z pewnością zszokowani, kiedy niebo niemalże spadło im na głowy.

Nagła ulewa w Białymstoku, do której doszło wczoraj wieczorem, spowodowała liczne podtopienia. Strażacy otrzymali wiele zgłoszeń, które wymagały ich natychmiastowej interwencji. Całe miasto miało ręce pełne roboty.

Białystok DOSZCZĘTNIE ZALANY

Zalane zostały ulice, piwnice oraz lokale usługowe. Nic dziwnego, skoro jak podają synoptycy z IMGW w mediach społecznościowych, zgodnie z prognozami i ostrzeżeniami w ciągu godziny spadło w trakcie burzy w mieście 26 litrów deszczu, w tym - jak podają - 9,1 litra w ciągu 10 min.

Rzeka Biała szybko reaguje, wystąpiły lokalne podtopienia

- napisało IMGW, co z pewnością dodatkowo zaniepokoiło mieszkańców miasta. 

W mediach społecznościowych mieszkańcy Białegostoku dzielili się mrożącymi krew w żyłach informacjami o kolejnych nieprzejezdnych ulicach. Woda potrafiła przedrzeć się nawet na pokłady autobusów. 

Myślicie, że najbliższe dni przyniosą poprawę sytuacji? Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszej ankiecie i szczerej odpowiedzi na pytanie, czy sami boicie się burzy?