18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brzydzą się tym

Carrefour kończy z TVP. Środkowy palec w stronę Kurskiego

Bartłomiej Ciepielewski
27.11.2020  11:10
Jacek Kurski mocno to odczuł?
Jacek Kurski mocno to odczuł? Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Sieć supermarketów Carrefour wstrzymuje kampanię reklamową w TVP. Jak wyjaśniają, promowane w telewizji treści są sprzeczne z wartościami firmy.

Jedna z użytkowniczek Twittera zapytała się francuskiej firmy o powód współpracy z telewizją promującą nienawiść do LGBT. Jako przykład podała opublikowanie hasła "tęczowa zaraza" na portalu internetowym tvp.info.

Carrefour podjął zdecydowane kroki po alarmującym wpisie. Na treść tweeta francuska firma odpowiedziała błyskawicznie.

Dzień dobry, te treści nie odpowiadają naszym wartościom. Po otrzymaniu Pani sygnału wstrzymaliśmy trwającą kampanię. Podwoimy naszą ostrożność w tym obszarze wraz z polskim oddziałem Carrefoura - poinformowała firma.

Szef portalu tvp.info zaprzeczył, by na portalu istniała rubryka zatytułowana "tęczowa zaraza". Nie odniósł się jednak do mowy nienawiści serwowanej przez TVP.

Polski Carrefour tłumaczy

Carrefour Polska wyjaśnił w oświadczeniu zaistniałą sytuację. Jak się okazało, reklama ta pojawiła się w TVP przypadkiem, a firma nie planowała promować tam swojej sieci. Za opublikowanie banera odpowiadał automatyczny system tworzenia kampanii reklamowych. Firma zadeklarowała, że nie zamierza współpracować z przedsiębiorstwami promującymi dyskryminacje, rasizm lub przemoc.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze