Kwarantanna szkodzi?

Cejrowski apeluje, by Polacy zarażali się wirusem

15.04.2020  09:01
Wojciech Cejrowski kontra koronawirus - kwarantanna jest zła?
Wojciech Cejrowski kontra koronawirus - kwarantanna jest zła? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Wojciech Cejrowski ma apel do Polaków. Jak pokonać koronawirusa? Zdaniem podróżnika rząd PiS szkodzi obywatelom zamykając ich w domach i stwierdził, że Polacy powinni łamać zasady kwarantanny, by celowo złapać COVID-19.

Koronawirus w Polsce wciąż zabija, a obowiązujące zakazy i ograniczenia wydają się nie działać, bo epidemia dalej rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Podróżnik Wojciech Cejrowski uważa, że plaga z Wuhan może zostać powstrzymana, gdy wszyscy wyjdziemy z domu i zarazimy się SARS-CoV-2. W jednej z audycji radiowych powiedział, że „czas wyjść na ulice”

Najpierw rząd minimalizował zagrożenie, a opozycja maksymalizowała zagrożenie. Teraz się to odwróciło. Władze w Polsce nie rozumieją po co robi się kwarantannę. Nie ma sensu trwać dalej w kwarantannie, trzeba ruszyć do pracy, aby było zmartwychwstanie gospodarcze - uważa Wojciech Cejrowski.

Koronawirus w Polsce i teorie Cejrowskiego

Cejrowski uważa, że teraz Polacy powinni wystawiać się na zagrożenie i przechorować koronawirusa, bo mamy już sporą wiedzę o epidemii. Kwarantanna była czasem na przygotowanie szpitali i produkcję leków, a teraz „ludzie w lepszym stanie” powinni narazić się na zarażenie.

Kto się ma pochorować lekko, to się pochoruje, albo się przekona, że jest odporny, albo nie. Teraz kwarantanna nam szkodzi zdrowotnie. Teraz trzeba się pozarażać. Ja bym powiedział władzy „odwalcie się od nas, sami sobie ustalimy zasady kwarantanny" - buntuje się Wojciech Cejrowski na antenie radia.

Zasady kwarantanny

Zdaniem Cejrowskiego, Polacy sami powinni ustalić zasady osobistej kwarantanny, bo sami wiedzą co jest dla nich dobre. Nie potrzebują zakazów, a jedynie zbioru zasad, które dostosują do swojego życia i stanu zdrowia. Cejrowski oczywiście ten apel wygłosił w radiu zdalnie, nadając z domu w USA.

Czytaj także