Cena życia...

Które zwierzęta można kopać? Cejrowski szokuje!

23.09.2020  17:27
Cejrowski broni zwierząt, bo mają swoją cenę. Czy ktoś jeszcze broni Cejrowskiego?
Cejrowski broni zwierząt, bo mają swoją cenę. Czy ktoś jeszcze broni Cejrowskiego? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ustawa o ochronie zwierząt (ustawa futerkowa) wywołała polityczną apokalipsę. Czy w Polsce będzie powinien obowiązywać zakaz hodowania zwierząt na futra i częściowy zakaz uboju rytualnego? Jak traktowane są zwierzęta hodowlane? Sprawę postanowił ostro skomentować sprawę.

Hodowla zwierząt na futra to horror i makabra? Niedawno Krzysztof Bosak odpierał zarzuty, że zwierzęta hodowlane są źle traktowane. Podkreślał, że mają wartość, a hodowcy nie mogą sobie pozwolić na straty. Podobnego zdania jest Wojciech Cejrowski. Wyjaśnił dlaczego norki i nutrie w Polsce są bardzo dobrze traktowane.

Cejrowski wycenia cierpienie zwierząt hodowlanych

Cejrowski jako przykład podał stadniny i opowiedział o traktowaniu koni w stadninach, które jeśli są warte 100 tys. złotych, nie mogą być nawet kłute ostrogami. Dodał, że skóra norki kosztuje 60 euro i to zapewnia im godne życie.

Właściciel nie będzie się mścił na nutrii, która ugryzła go w palec i dziurawił jej widelcem ze złości, bo wtedy dziurawi swoje 60 euro – uważa Wojciech Cejrowski. (Radio Wnet)

Cena zwierząt - ile za kurę?

Podróżnik uważa za logiczne, że ze względu na wartość, hodowcy znacznie bardziej opiekują się lepiej zwierzętami futerkowymi, niż np. kurą.

Kura kosztuje 2 złote. W związku z tym kurę mogę kopnąć w tyłek jak mnie zezłości, bo kopnąłem 2 zł i mam gdzieś te 2 zł. Natomiast z nutrią i tchórzofretką jest drożej kopnąć – kalkulował Cejrowski w Radiu Wnet.

Redaktor Krzysztof Skowroński zareagował i zwrócił uwagę, że kur też nie można kopać. Cejrowski oczywiście przyznał mu rację. Uważa, że kurom nie wolno robić krzywdy, bo „żaden przedsiębiorca nie niszczy maszyny ze złości".

 

Czytaj także