18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cena życia...

Które zwierzęta można kopać? Cejrowski szokuje!

23.09.2020  17:27
Cejrowski broni zwierząt, bo mają swoją cenę. Czy ktoś jeszcze broni Cejrowskiego?
Cejrowski broni zwierząt, bo mają swoją cenę. Czy ktoś jeszcze broni Cejrowskiego? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ustawa o ochronie zwierząt (ustawa futerkowa) wywołała polityczną apokalipsę. Czy w Polsce będzie powinien obowiązywać zakaz hodowania zwierząt na futra i częściowy zakaz uboju rytualnego? Jak traktowane są zwierzęta hodowlane? Sprawę postanowił ostro skomentować sprawę.

Hodowla zwierząt na futra to horror i makabra? Niedawno Krzysztof Bosak odpierał zarzuty, że zwierzęta hodowlane są źle traktowane. Podkreślał, że mają wartość, a hodowcy nie mogą sobie pozwolić na straty. Podobnego zdania jest Wojciech Cejrowski. Wyjaśnił dlaczego norki i nutrie w Polsce są bardzo dobrze traktowane.

Cejrowski wycenia cierpienie zwierząt hodowlanych

Cejrowski jako przykład podał stadniny i opowiedział o traktowaniu koni w stadninach, które jeśli są warte 100 tys. złotych, nie mogą być nawet kłute ostrogami. Dodał, że skóra norki kosztuje 60 euro i to zapewnia im godne życie.

Właściciel nie będzie się mścił na nutrii, która ugryzła go w palec i dziurawił jej widelcem ze złości, bo wtedy dziurawi swoje 60 euro – uważa Wojciech Cejrowski. (Radio Wnet)

Cena zwierząt - ile za kurę?

Podróżnik uważa za logiczne, że ze względu na wartość, hodowcy znacznie bardziej opiekują się lepiej zwierzętami futerkowymi, niż np. kurą.

Kura kosztuje 2 złote. W związku z tym kurę mogę kopnąć w tyłek jak mnie zezłości, bo kopnąłem 2 zł i mam gdzieś te 2 zł. Natomiast z nutrią i tchórzofretką jest drożej kopnąć – kalkulował Cejrowski w Radiu Wnet.

Redaktor Krzysztof Skowroński zareagował i zwrócił uwagę, że kur też nie można kopać. Cejrowski oczywiście przyznał mu rację. Uważa, że kurom nie wolno robić krzywdy, bo „żaden przedsiębiorca nie niszczy maszyny ze złości".

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej