18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głupia zabawa

Celował laserem w śmigłowiec pogotowia. Lekarz może stracić wzrok

23.09.2019  17:50
Celował laserem w śmigłowiec pogotowia. Lekarz może stracić wzrok
Celował laserem w śmigłowiec pogotowia. Lekarz może stracić wzrok Fot: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Ktoś bawił się laserem i celował nim w śmigłowiec pogotowia - w skutek takich "wygłupów" lekarz, który znajdował się na pokładzie, ma uszkodzony wzrok.

To mogło się skończyć jeszcze bardziej tragicznie. Ktoś urządził sobie "zabawę" i celował wiązką światła laserowego w śmigłowiec pogotowia. Znajdujący się na pokładzie lekarz ma przez to uszkodzony wzrok. 

Nietrafione żarty, zakończone dramatem

Medyk może już nigdy nie odzyskać pełnej sprawności. 

Poczułem w oczach błysk, pojawił się efekt powidoku, więc widziałem po prostu w oczach światło i na krótki moment byłem zupełnie oślepiony - opowiadał lekarz o tamtej chwili.

Wszystko wydarzyło się, kiedy załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzała akcję na autostradzie. Wracali już do bazy w Warszawie, kiedy spotkali się z wyjątkowo słabym poczuciem humoru. Ktoś celował w nich wiązką ostrego zielonego światła i to właśnie uszkodziło wzrok lekarza.

Przez jakiś czas niestety nie będę pełnił dyżurów i to jest właściwie najbardziej dla mnie tragiczne - dodał w rozmowie z mediami poszkodowany.

Laser uszkodził mu siatkówkę. Sam lekarz ma świadomość, że żarty mogły się skończyć jeszcze bardziej dramatycznie, gdyby wiązka światła trafiła np. w pilota. 

logo Tu się dzieje