18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drożyzna wszędzie

Cena WYPRAWKI SZKOLNEJ przyprawia o ból głowy

11.08.2022  11:57
Cena wyprawki szkolnej przyprawia o zawrót głowy
Cena wyprawki szkolnej przyprawia o zawrót głowy Fot: Bartlomiej Magierowski/East News

Wyprawka szkolna to absolutna konieczność na początku każdego nowego roku. Niestety, aktualnie ceny przyborów i podręczników przyprawiają rodziców o ból i zawrót głowy.

Przez niedawną pandemię koronawirusa, obecną wojnę i inflację ceny sprawiają, że Polakom kręci się w głowie. Być może na kieszenie naszych niemieckich sąsiadów nie jest to aż taki dramat - wkrótce chyba tylko ich będzie stać na wakacje nad naszym rodzimym morzem. 

Przez sytuację w kraju i na świecie wszyscy bardzo chcielibyśmy wypocząć w pięknych, letnich warunkach. Niestety, ceny nad Bałtykiem rosną w tak zastraszającym tempie, że mało kogo będzie stać na taki wyjazd. Kończą się więc wakacje, na których Polacy wcale nie odpoczęli, a tu część z nich musi wyprawić dzieci do szkoły. W tym miejscu, po raz kolejny, zderzają się ze ścianą! Dlaczego? Dlatego, że wyprawki szkolne również kosztują krocie!

Cena wyprawki szkolnej przyprawia o zawrót głowy

Ponad 6 zł za 60-kartkowy zeszyt do matematyki albo geografii - takie ceny można zauważyć w niektórych sklepach papierniczych. Przedmiotów w szkole jest znacznie więcej, a tak drogo to jeszcze nigdy nie było!

Tak samo, jak wszystko w kraju, również artykuły papiernicze mogą podrożeć aż o 30 proc. Podwyżki cen wynikają z tego, że droższe są papier i tektura, czyli materiały niezbędne, by powstał na przykład zeszyt. 

Używam płótna lnianego, które też podrożało, droższy jest druk, czyli wszystkie treści, które się mieszczą w kalendarzach, notesach, książkach, wszystko poszło do góry

- tłumaczy dziennikarzowi RMF FM Irena Dżyga-Rudzka, która jest introligatorem i prowadzi w Warszawie Pracownię Zeszytów. 

Producenci zmuszeni są do podwyżki cen po to, by utrzymać swój biznes. Jak odnaleźć się w świecie, w którym na większość rzeczy nas nie stać? Będziemy mieli okazję się przekonać boleśnie.