18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spadną, ale...

Ceny cukru... NIE WRÓCĄ DO NORMY!

06.08.2022  15:10
Ceny cukru nie wrócą do normy?
Ceny cukru nie wrócą do normy? Fot: Karol Porwich/East News

Ceny cukru przebijają obecnie sufit, ale nie będzie tak cały czas. Jak się okazuje, wkrótce należne kwoty za worek słodkiego kryształu spadną. Jednakże do normy już nie wrócą.

Ceny cukru to aktualnie nemezis Polaków. Słodki kryształ jest tak drogi, że zgrzyta w zębach na samą myśl o jego zakupie. Co gorsza, koszt tego przysmaku może wkrótce spadnie, ale raczej nie wróci już do poprzedniego poziomu.

Ceny cukru nie wrócą do normy?

Gigantyczny koszt cukru i fakt, że Polacy przestraszyli się jego braku - spowodował zbiorą panikę i masowe wykupowanie worków. Zjawisko sięgnęło takiej skali, że sklepy musiały wprowadzić limity wagowe produktu na klienta.

Zdecydowanie nie powinniśmy panikować, bo cukier wróci do normalnej ceny

- powiedział niedawno wicepremier Henryk Kowalczyk.

Polityk ocenił jednak, że cena cukru nie spadnie do 2 zł, ale może sięgnąć 4-5 zł po nowym sezonie skupowym. To wielu Polakom nie wystarcza. W naszych głowach wciąż są marzenia o tanim jak za dawnych czasów cukrze. Mogą się one jednak nigdy nie spełnić.

"Media społecznościowe wprowadziły panikę (...) i stąd trudności logistyczne, ale cukru naprawdę mamy bardzo dużo. Nie zabraknie tego cukru, jeżeli ktoś teraz kupuje cukier po wysokiej cenie, to musi sobie zdawać sprawę, że jak się sytuacja ustabilizuje to cukier stanieje" - zapewnia jednocześnie minister rolnictwa.

Jesteście uspokojeni?

logo Tu się dzieje