18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mokry sen Morawieckiego?

Nowy podatek dla kierowców. UE bez hamulców!

Wojciech Kozicki
15.09.2020  19:54
Unia Europejska kontra kierowcy. Wyższe ceny paliw!
Unia Europejska kontra kierowcy. Wyższe ceny paliw! Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Lubicie nowe podatki? W takim razie będziecie wniebowzięci! Unia Europejska szykuje nowy podatek dla kierowców, co oznacza, że cena benzyny pójdzie w górę. Wszystko to oczywiście dla naszego dobra, by chronić środowisko.

PiS ładuje w Polaków nowymi podatkami jak z karabinu, a do zabawy przyłącza się także Unia Europejska. Wspólnota chce zredukować emisję CO2 przez kierowców za pomocą nowej opłaty. Zostanie więc wprowadzony nowy podatek, który będzie wliczony w ceny benzyny i oleju napędowego.

Unia Europejska, nowy podatek i ceny benzyny

Eksperci szacują, że jeśli projekt Unii Europejskiej zostanie zrealizowany, za benzynę i olej napędowy zapłacimy o ponad 60 gr/l więcej niż obecnie. Będzie to możliwe, ponieważ planowane jest włączenie całego sektora transportowego i budownictwa do systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (EU ETS). Wówczas producenci paliw i oleju napędowego jako emitenci CO2 będą musieli kupować uprawnienia do emisji. Finalnie, opłatą zostaną obciążeni kierowcy.

Portal Wysokienapiecie.pl informuje o nowym projekcie Komisji Europejskiej, który zakłada włączeniu transportu drogowego UE do systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 – pisze Radio ZET.

Czy rząd PiS zaprotestuje? Oczywiście, że nie! Kilka dni temu polski minister podczas zagranicznego spotkania, poparł dążenie Unii Europejskiej do wprowadzenia całej serii morderczych podatków, które uderzą w Polskę. Sam premier Mateusz Morawiecki pewnie z emocji dzisiaj nie zaśnie z emocji - przecież niedawno apelował, by Unia Europejska skatowała nas nowymi podatkami.

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze