18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masz auto? Współczujemy...

Ceny paliwa w górę. Kierowcy zaleją się łzami

Wojciech Kozicki
15.04.2022  13:31
Obajtek zapowiadał tanie paliwo, a tymczasem po świętach ceny na stacjach benzynowych wystrzelą
Obajtek zapowiadał tanie paliwo, a tymczasem po świętach ceny na stacjach benzynowych wystrzelą Fot: Value Stock Images/East News

Cena paliwa w Polsce znowu poszybuje w górę? Złe wiadomości dla kierowców, po świętach ceny wystrzelą, a tankowanie do pełna stanie się przywilejem dla najbogatszych Polaków. Gdy kierowcy zobaczą ceny na stacjach benzynowych, będą mogli jedynie ZALAĆ się łzami.

Kierowcy w Polsce, biada wam!  Niestety, mamy dla was złe wiadomości. Portal e-petrol.pl ujawnił najnowsze prognozy cen paliw w Polsce. Co prawda przed Wielkanocą zatankujemy taniej, ale już po świętach na stacjach benzynowych powieje grozą. Za litr benzyny Pb95 kierowcy zapłacą 6,35-6,49 zł, a oleju napędowego 6,99-7,16 zł. Gdyby w Polsce dało się napełniać bak łzami, mielibyśmy darmowe paliwo na tysiące lat...

Ceny paliw w Polsce. Jakie są prognozy?

Jak wyjaśnia rmf24.pl, wzrost ceny paliw zwiastują ceny paliw w rafineriach, które lada moment będą miały przełożenie na ceny detaliczne. Od podwyżek cen dzielą nas już tylko dni. Na wzrost cen wpływają też wojna w Ukrainie oraz sankcje nałożone na Rosję. Cena ropy rośnie także z powodu kryzysu w Chinach i katastrofy w Szanghaju.

Przypomnijmy - w marcu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że rząd chce obniżyć ceny o kilkadziesiąt groszy na jednym litrze paliwa. Obiecał, że polscy kierowcy będą tankowali najtańsze paliwa w Europie.

W ostatnim tygodniu obniżki dla średniej ceny oleju napędowego sięgnęły nawet 30 gr na litrze. Te ceny w okresie wielkanocnych wyjazdów jeszcze się utrzymają, ale niestety prognozy na kolejny tydzień są zwyżkowe. w okresie między 18 i 24 kwietnia benzyna 98-oktanowa może kosztować 6,71-6,86 zł/l. Jeśli chodzi o benzynę Pb95, prognozowane widełki to 6,35-6,49 zł/l. Wyraźna perspektywa zwyżkowa dotyczy oleju napędowego, dla którego spodziewany poziom cen to 6,99-7,16 zł/l. Pewnej korekty w dół można jeszcze oczekiwać w cenach autogazu - dla tego paliwa średnia cena znajdzie się w przedziale 3,59-3,69 zł/l" – zapowiada portal e-petrol.pl.

Czytaj także