18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Finansowy ból

Ceny w Polsce poszybowały w górę. Złapiecie się za kieszenie

02.09.2020  19:30
Ceny w Polsce poszybowały w górę. Złapiecie się za kieszenie
Ceny w Polsce poszybowały w górę. Złapiecie się za kieszenie Fot: Marek BAZAK/East News

Ceny w Polsce na naszych oczach szybują w górę. Nawet proste, polskie owoce są koszmarnie kosztowne. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że zmagamy się z poważnym kryzysem.

Ceny w Polsce rosną na naszych oczach. Wszyscy widzimy, jak bardzo jest niewesoło, przede wszystkim patrząc na to, ile kosztuje jedzenie. Zwykłe, polskie produkty, warzywa i owoce są wprost koszmarnie drogie.

Ceny w Polsce szybują w górę

Na widok ceny tegorocznych czereśni, wszyscy z całą pewnością złapią się za kieszenie. Dlaczego? Otóż te słodkie owoce są tak drogie, jak nigdy. Za kilogram czereśni zapłacimy nawet... 95 złotych! Aż trudno w to uwierzyć, a jednak, fakty świadczą same za siebie.

Nawet w mediach społecznościowych pojawiają się posty, które pokazują oburzenie ludzi tymi nowymi kosztami, jakie wiążą się ze zwykłym, codziennym odżywianiem.

Na samym początku sezonu za owoce te trzeba było płacić ok. 35 zł za kilogram. Z jednej strony jest to pokłosie nieurodzaju, jaki wystąpił w Polsce i Europie w tym roku. Z drugiej strony ceny absolutnie wszystkiego również szybują w górę i wiele osób wiąże to zjawisko z pandemią koronawirusa, która na początku roku zamknęła nas w domach. 

Poza tym, na targach przybijają Polaków ceny nie tylko czereśni. Za kilogram polskiego bobu trzeba było płacić 44 zł, fasolkę szparagową 45 zł, a rodzime truskawki 27 zł.

Co będzie dalej? Obawiamy się, że strach nawet pomyśleć.

Przeczytaj więcej
Komentarze