18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne

Ceny za wynajem przebijają sufit. Skończymy na bruku?

Malwina Kossela
10.05.2022  12:58
Ceny wynajmu mieszkań w Warszawie to kosmos
Ceny wynajmu mieszkań w Warszawie to kosmos Fot: VH-studio/Shutterstock

Ceny za wynajem mieszkania w stolicy Polski przechodzą już wszelkie oczekiwania. Wygląda na to, że niektórzy Polacy będą musieli mocno kombinować. W czasach kosmicznych podwyżek cen rosną również czynsze. 

Ceny wszystkiego przebijają już sufit. Jedzenie, wypoczynek, rozrywka, a nawet wynajem mieszkań to teraz koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy szalejąca inflacja rozwali nam życie prywatne?

Niestety, wiele na to wskazuje. Już kilka miesięcy temu ciężko było się utrzymać w dużych miastach, a teraz festiwal finansowego cierpienia rozkręcił się na całego. Wygląda na to, że znikąd nadziei.

Ceny wynajmu mieszkań to jakiś kosmos

Ile kosztuje obecnie wynajem mieszkania w Warszawie? Wraz z początkiem maja całkowita średnia cena najmu w Warszawie spadła do 5 507 zł – tak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu portalu Otodom. "W kwietniu tego roku w stolicy Polski był szczyt cenowy pod względem kosztu najmu" - dodano.

Taki spadek jednak nie jest pocieszający. Oznacza bowiem, że większość Warszawiaku ma problem z opłacaniem takich kosztów życia. Nie da się tego niestety ukryć - jest naprawdę ciężko.

"Całkowite średnie ceny najmu mieszkań osiągnęły swój szczyt cenowy w kwietniu br. Na przykład w Warszawie rekordową cenę 6 248 zł portal Otodom zanotował 1 kwietnia br. – był to skok o 1 694 zł w stosunku do 4 554 zł z 24 lutego br." - możemy dowiedzieć się z samego Otodom.

Czy myślicie, że niedługo ceny zahaczą o dwucyfrowy początek? My zaczynamy się tego obawiać...