18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nocny atak

CHAOS NA GRANICY. Polski żołnierz ranny w głowę!

26.11.2021  15:26
CHAOS NA GRANICY. Polski żołnierz ranny w głowę!
CHAOS NA GRANICY. Polski żołnierz ranny w głowę! Fot: Polska Policja/Twitter

Podczas nocnego szturmu na polsko-białoruską granicę ucierpiał jeden z polskich żołnierzy. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. W ataku brało udział około 200 obcokrajowców.

Straż Graniczna poinformowała o kolejnej próbie nielegalnego przekroczenia granicy. Tym razem grupa około 200 migrantów została wysłana w okolice Czeremchy. Akcją kierowali białoruscy mundurowi.

Po godzinie 22 migranci zaczęli niszczyć znajdujące się na granicy ogrodzenie. W tym czasie podobnie jak w środę polscy funkcjonariusze byli oślepiani światłami stroboskopowymi oraz laserami. Na fragmencie uszkodzonego płotu rozrzucono kładki.

170 osób wdarło się na kilkanaście metrów na teren naszego kraju, ale zostały zatrzymane, pouczone o konieczności opuszczenia Polski i doprowadzone do linii granicy. Wśród zatrzymanych byli głównie obywatele Iraku, Egiptu i Wybrzeża Kości Słoniowej - przekazała porucznik Anna Michalska.

Jak dodaje rzeczniczka SG, grupa migrantów była bardzo agresywna. Osoby te rzucały konarami drzew oraz kamieniami.

Polski żołnierz ranny na granicy

W wyniku ataku ucierpiał jeden z polskich żołnierzy. Mężczyzna z raną głowy został przetransportowany na SOR. Pomocy medycznej potrzebowało również dwóch obcokrajowców. Stan ich zdrowia nie jest znany.

Zdaniem Straży Granicznej akcja była szczegółowo zaplanowana przez rosyjskie służby. Świadczy o tym sposób działania, miejsce ataku, a także narzędzia, jakie posiadali migranci.

Czytaj także
Przeczytaj więcej