18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza na półkach

Chipsy mroku wycofywane ze sklepów. Ich zjedzenie powoduje RAKA

01.09.2020  16:17
Chipsy mroku wycofywane ze sklepów. Ich zjedzenie powoduje RAKA
Chipsy mroku wycofywane ze sklepów. Ich zjedzenie powoduje RAKA Fot: Brent Hofacker/Shutterstock

Chipsy bananowe Bakalland koszmarnie niebezpieczne. Jedna z partii przekąski jest w panice wycofywana ze sklepów przez decyzję GIS. Powód? Bardzo wstrząsający! W "zdrowej" przegryzce występuje silnie rakotwórczy składnik.

Chipsy bananowe Bakalland są popularną alternatywą dla zwykłych, uważanych za niezdrowe, sklepowych chipsów ziemniaczanych. Niestety, w jednej partii produktu wykryto składnik, który: "wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia konsumentów” jeśli dojdzie do jego spożycia. Z tej przyczyny GIS wycofuje pechową partię ze sklepów.

W owej partii przekroczono dopuszczalny poziom benzo(a)pirenu, związku chemicznego, który jest silnie rakotwórczy.

Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny spożycie przedmiotowego produktu wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia konsumentów

- brzmi stanowisko Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Chipsy bananowe Bakalland - opis niebezpiecznej partii

  • Nazwa: chipsy bananowe, opakowanie 250 g
  • Producent: Bakalland
  • Numer partii: 5E.1903.53.
  • Data minimalnej trwałości: 09.2020

Sytuacja jest na tyle poważna, że pobrane zostały również próbki innych partii wyprodukowanych z tego samego surowca, co partia kwestionowana, w celu przebadania w kierunku wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. 
Firma Bakalland sama podjęła kroki niezbędne do wycofywania partii chipsów bananowych, tuż po otrzymaniu informacji od GIS-u. Jak widać śmiertelne niebezpieczeństwo czyha na nas dosłownie wszędzie.