18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sanepid szuka pasażerów

Chory na koronawirusa w autobusie

Wojciech Kozicki
25.03.2020  19:26
Autobus FlixBus Warszawa Zakopane - pasażer ma koronawirusa
Autobus FlixBus Warszawa Zakopane - pasażer ma koronawirusa Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to wciąż pogarszająca się sytuacja. Liczba przypadków rośnie, jest coraz więcej chorych i ofiar śmiertelnych. Czy epidemię uda się powstrzymać? To trudne, bo osoby zakażone podróżują swobodnie po kraju!

Niedawno doszło do sytuacji, gdy kierowca autobusu był chory na koronawirusa i sanepid poszukiwał pasażerów. Sytuacja się powtórzyła! Tym razem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie ostrzega, że pasażer autobusu FlixBus relacji Warszawa-Zakopane jest nosicielem SARS-CoV-2.

Służby apelują do osób, które 19 marca podróżowały na tej trasie o kontakt i poddanie się kwarantannie. Chodzi konkretnie o autobus FLIXBUS relacji Warszawa – Zakopane (przez Radom, Kielce, Kraków), nr kursu P6, który wyjechał z Warszawy 19 marca o godz. 23:45.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 19 .03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa - Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków - wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie Adam Jędrzejczyk.

Przeczytaj więcej
Komentarze