18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straż pożarna walczy

Mega pożar w Polsce. Ryzyko skażenia!

Wojciech Kozicki
21.06.2021  09:56
Chorzów. Mega pożar hali magazynowej, rośnie RYZYKO SKAŻENIA
Chorzów. Mega pożar hali magazynowej, rośnie RYZYKO SKAŻENIA Fot: LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chorzów i wielki pożar hali magazynowej oraz warsztatu samochodowego. Do akcji skierowano szesnaście zastępów straży pożarnej, a do tego pojawiły się informacje o możliwym skażeniu powietrza.

Śląskie, pożar hali magazynowej oraz warsztatu samochodowego w Chorzowie. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zgłoszenie do pożaru hali magazynowej i warsztatów przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie napłynęło po godz. 6. Do akcji skierowano 16 zastępów straży pożarnej.

Pożar w Chorzowie. Dojdzie do skażenia powietrza?

Do gaszenia zaangażowano także pluton ratowniczo-chemiczny Państwowej Straży Pożarnej, ponieważ pojawiło się ryzyko skażenia powietrza. Służby potwierdzają, że w hali magazynowej o powierzchni tysiące metrów kwadratowych znajduje się mnóstwo materiałów utrudniających gaszenie. Atmosfera jest cały czas monitorowana pod względem bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców.

Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie podał informację, że nie ustalono jeszcze, co było przyczyną pożaru. Powiedział również, że nie ma pewności, co naprawdę w hali magazynowej i wiemy na pewno, że były to „jakieś plastiki”.

W hali znajduje się Warsztat samochodowy, firma produkująca firany oraz zakład montażu klimatyzatorów. Dogaszanie pożaru może trwać jeszcze kilka godzin – podaje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej