18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Owsiak mówi NIE

WOŚP nie da łóżek chorym na COVID-19

Wojciech Kozicki
20.10.2020  14:46
Owsiak nie pomoże chorym na COVID-19
Owsiak nie pomoże chorym na COVID-19 Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje coraz agresywniej, w szpitalach brakuje łóżek. Jednak, gdy Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie chciał wykorzystać dla osób z COVID-19 łóżka, które dostał od WOŚP, Jurek Owsiak nie wyraził zgody.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomoc (WOŚP) nie chce pomóc osobom zakażonym koronawirusem? Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie ma u siebie sprzęt od fundacji i zapytał ją, czy może przekazać łóżka pacjentom z COVID-19. Jurek Owsiak opublikował odpowiedź na Facebooku – „zdecydowanie NIE”.

Jurek Owsiak nie chce, by łóżka od WOŚP dawać na leczenie koronawirusa

W poście „Brońcie naszych łóżek” napisał, że kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19, to fundacja z ogromnym żalem zrozumiała sytuację, chociaż miała nadzieję, że to jednorazowe zdarzenie. Potwierdził, że otrzymał prośbę od lubelskiego szpitala, by mogli przekazać łóżka chorym na koronawirusa, ale zdecydowanie się nie zgodził.

Jego zdaniem, WOŚP nie może w podstawowych zdaniach zastępować państwa. Przypomniał, że fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów i nadal jest gotowa pomagać Polakom.

Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Wszystkie łóżka są produkcji polskiej i można je kupić w polskich fabrykach. Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce – napisał Jerzy Owsiak na Facebooku.

Owsiaka wspierają politycy opozycji i KO. Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży Marta Golbik uważa, że „rząd walczy z koronawirusem kosztem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej