18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Watykan i zmiany

Chrzty dzieci nieważne! Kościół: trzeba powtórzyć

Wojciech Kozicki
08.08.2020  12:29
Watykan zmienia zasady - chrzty dzieci do powtórki?
Watykan zmienia zasady - chrzty dzieci do powtórki? Fot: Lehtikuva Oy/Matti Kolho/East News

Skaranie boskie z tym Kościołem? Skoro można unieważnić ślub kościelny Kurskiego, to można anulować także chrzest dziecka! Watykan zdecydował, że wiele udzielonych sakramentów zostanie unieważnionych.

Chrzest dziecka w zmienionej formule! Watykan zdecydował, że chrzest udzielony przy użyciu formuły "My ciebie chrzcimy, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" nie jest ważny i musi być powtórzony. Watykańska Kongregacja Nauki Wiary chce w ten sposób przeciwstawić się  nadużyciom liturgicznym, a dokument zyskał aprobatę papieża Franciszka.

W tekście tym wyjaśniono, że kiedy ksiądz wypowiada słowa "Ja Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" podkreśla w ten sposób znak obecności Chrystusa oraz to, że to on sam chrzci. Wyjaśniono zatem, że słowo "my" wskazujące na znaczenie wspólnotowe nie jest ważne - podaje Radio ZET.

Kongregacja Nauki Wiary przy okazji przypomniała nauczanie Soboru Watykańskiego II. Zwrócono uwagę, że „nikt, także kapłan, nie może sam niczego dodawać ani zmieniać w liturgii”.

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej