18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Restrykcje i obostrzenia

Cmentarze 1 listopada zamknięte przez wirusa?

Wojciech Kozicki
05.10.2020  12:05
Koronawirus kontra Wszystkich Świętych - będą zamknięte cmentarze 1 listopada?
Koronawirus kontra Wszystkich Świętych - będą zamknięte cmentarze 1 listopada? Fot: PIOTR GRZYBOWSKI/East News/Agencja SE

Koronawirus w Polsce się nasila, a Ministerstwo Zdrowia ogłasza kolejne restrykcje i obostrzenia. Wiadomo, że COVID-19 jeszcze długo nie odpuści. Czy czekają nam zamknięte cmentarze na 1 listopada?

Koronawirus w Polsce to wciąż rosnąca liczba chorych i zmarłych, a jak zapowiadają ujawnione prognozy, szczyt zachorowań czeka nas pod koniec roku. Boże Narodzenie i sylwester mogą zostać odwołane! Tymczasem pojawiły się doniesienia, że cmentarze 1 listopada również zostaną zamknięte na amen.

Wszystkich Świętych kontra koronawirus i przepisy

Sprawę skomentował rzecznik rządu Piotr Müller. Twierdzi, że cmentarze nie będą zamykane, a "wszystko zależy od naszego zachowania" i od przestrzegania zasad. Czy można mu wierzyć? W międzyczasie Ministerstwo Zdrowia przedstawia dramatyczne prognozy zachorowań i wprowadza nowe zakazy i obostrzenia w Polsce.

W tej chwili w rządzie nie ma dyskusji nad tym, czy na przełomie października i listopada zamknąć cmentarze. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały – powiedział w "Graffiti" rzecznik rządu Piotr Müller.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze