18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tylko dla vipów?

Cmentarze zamknięte? Stanowcza decyzja Niedzielskiego

15.10.2021  10:46
PiS zamknie cmentarze?
PiS zamknie cmentarze? Fot: PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Rząd PiS w tym roku również bez ostrzeżenia pozamyka wszystkie cmentarze? Minister zdrowia postawił sprawę jasno, zapewniając, że decyzja jest już ostateczna.

Przez ponad rok walki z pandemią Prawo i Sprawiedliwość miało różne, często zaskakujące lub bezsensowne metody walki z pandemią. Zabraniali między innymi wycieczek do parku czy lasu, a nawet grozili mandatami za bieganie. Tym razem politycy zapewniają, że będzie inaczej choć mało kto wierzy w ich słowa.

Mamy już październik, więc powoli nadchodzi Wszystkich Świętych. Polacy, pamiętając wydarzenia z zeszłego roku, obawiają się powtórki z rozrywki, czyli zamknięcia wszystkich cmentarzy. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak szef resortu zdrowia.

PiS zostawi cmentarze?

Adam Niedzielski w rozmowie z wp.pl oświadczył, że rząd absolutnie nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Temat ten ponoć był już przedyskutowany z premierem Morawieckim.

Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali - zapewnia polityk.

Możliwe jest natomiast zaostrzenie obostrzeń, o czym mówił ostatnio Waldemar Kraska. Zdaniem rządzących lockdown nam nie grozi, a wszelkie zmiany będą wprowadzane na poziomie lokalnym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej