18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostre prognozy

Covid-19 uderzy pod koniec miesiąca. Niedzielski przerażony

11.10.2021  19:08
Covid-19 znów uderzy
Covid-19 znów uderzy Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Adam Niedzielski przedstawił bardzo niepokojące prognozy. Pod koniec października koronawirus uderzy w Polaków z wielką siłą. Czy w tej sytuacji mamy jeszcze jakiekolwiek szanse na wygraną walkę z pandemią?

Covid-19 to bardzo zdradliwa choroba, która ewidentnie preferuje chłodniejsze miesiące. Koronawirus znów uderzył w nas na jesieni i wszystko wskazuje na to, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. 

Prognozujemy, że na koniec października liczba dziennych zakażeń wyniesie mniej więcej 5 tys. To jeszcze nie jest problem z punktu widzenia infrastruktury covidowej i jej wydolności

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Covid-19: Prognozy na koniec miesiąca

Minister zdrowia często jest pytany o pandemię koronawirusa, głównie z uwagi na żyjącą w obywatelach obawę przed wprowadzeniem kolejnych obostrzeń pandemicznych i nowym lockdownem. Rządzący, póki co uspokajają. 

"Wszystkie rozmowy na temat obostrzeń mogę spuentować w taki sposób: po pierwsze widzimy ewidentnie, że szczepienia działają. To znaczy, że w porównaniu z wrześniem i październikiem poprzedniego roku w tej chwili mamy dwa razy mniej osób hospitalizowanych. Wtedy było blisko 5 tys. osób hospitalizowanych, a my teraz mamy 2,4 tys.- 2,5 tys. osób" - wskazał minister zdrowia.

Dzięki takim wnioskom, podejście do wprowadzania restrykcji jest nieco inne niż w poprzednim roku. Mimo tego, że tylko dziś mieliśmy 903 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce — rząd podchodzi do nowych obostrzeń ostrożnie. Jednocześnie jednak informuje, że w szpitalach przebywa obecnie 2 423 chorych na Covid-19. 231 pacjentów korzysta z respiratorów.

Być może nawet prognozy Adama Niedzielskiego nie spełnią się i już na zimę będziemy czuć, że wygraliśmy z pandemią raz na zawsze. Tego sobie życzymy!

logo Tu się dzieje