18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe dane, groza wisi w powietrzu

COVID wraca? Wzrosła liczba zakażeń

Wojciech Kozicki
06.07.2021  10:34
Wydaje się, że to koniec pandemii COVID-19... ale Adam Niedzielski ostrzega przed czwartą falą zakażeń
Wydaje się, że to koniec pandemii COVID-19... ale Adam Niedzielski ostrzega przed czwartą falą zakażeń Fot: Krzysztof Radzki/East News

Pandemia COVID-19 lata moment  będzie już tylko historią. Ministerstwo Zdrowia podało aktualne dane i nowy raport dotyczący zakażeń i okazuje się, że mroczna epidemiczna groza z Wuhan znika. Czy jednak będzie to bezpowrotny koniec koronwirusa?

Koronawirus w Polsce pokonany? Po raz kolejny dostajemy dane świadczące o tym, że Polacy najgorsze mają już za sobą. Liczba zakażeń wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, lecz wzrosła w stosunku do wyniku z poniedziałku. Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski już grozi i straszy czwartą falą zakażeń. A może Polakom uda się całkowicie i definitywnie zdławić COVID-19 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej?

COVID-19 w Polsce. Nowy raport i spadająca liczba zakażeń

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, tym razem testy na obecność koronawirusa potwierdziły 96 nowych zakażeń. Odnotowano 4 zgony z powodu wirusa, a choroby współistniejąca wraz z wuhańskim patogenem odpowiadają za 6 zgonów.

Mamy 96 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (15), łódzkiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podlaskiego (9), warmińsko-mazurskiego (7), śląskiego (6), lubelskiego (5), pomorskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (4), zachodniopomorskiego (4), lubuskiego (2), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 403/ 75 095 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej