18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarnek ogłasza zmiany

Nowy przedmiot w szkołach. Lewica dostanie kociokwiku

Wojciech Kozicki
23.07.2021  09:47
Czarnek wprowadza nowy przedmiot w szkołach: historia XX i XXI wieku
Czarnek wprowadza nowy przedmiot w szkołach: historia XX i XXI wieku Fot: Marek M Berezowski/REPORETER/East News

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek kontynuuje reformę polskiego szkolnictwa. Zapowiedział już oficjalnie, że w programie nauczania pojawi się nowy przedmiot: historia XX i XXI wieku.

Tak jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, przedstawiając Polski Ład, w szkołach powinno kłaść się większy nacisk na naukę historii Polski i historię współczesną. A skoro prezes chce, to wiadomo, że TAK MA BYĆ. Przemysław Czarnek w Programie I Polskiego Radia potwierdził, że w programie nauczania pojawi się nowy przedmiot: historia XX i XXI wieku.

Historia w szkołach - Czarnek zapowiada nowy przedmiot i zmiany programowe

Czarnek wyjaśnił, że nowy przedmiot będzie wprowadzony najwcześniej za rok. Wszystko zależy od podejścia resortu do implementowania zmian w edukacji. Co więcej, zapewnił, że poprzez reformę kształtowana będzie świadomość młodych Polaków o tym, co działo się po II wojnie światowej. W programie historii mają znaleźć się takie tematy jak m.in. żołnierze wyklęci, ruchy i zrywy niepodległościowe, wydarzenia z 1980 i 1989 roku, Solidarność i wydarzenia przełomu XX i XXI wieku.

Zdaniem ministra Czarnka, poszerzenie nauki historii w szkołach jest konieczne, by Polacy mieli „świadomość swojej tożsamości i dumę z tego, że jesteśmy Polakami i mieliśmy wybitnych przodków”.

Lewica i PO doprowadziły do takiej sytuacji w polskich szkołach, w której młodzież wychodzi ze szkoły i nie zna historii drugiej połowy XX i początku XXI wieku, dlatego jest bardzo podatna na manipulacje. To, co zostało zakomunikowane w Polskim Ładzie, to nauka historii najnowszej – powiedział minister Czarnek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej