18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czerwona strefa:

Ogromna luka w przepisach! Spowoduje wzrost zakażeń?

25.10.2020  14:07
Czerwona strefa COVID-19
Czerwona strefa COVID-19 Fot: Jacek Klejment/East News

Czerwona strefa została ogłoszona w całej Polsce. Okazuje się, że w obostrzeniach jest poważna luka, która w każdej chwili może spowodować wzrost zakażeń. Taki rozwój sytuacji jest natomiast najczarniejszym scenariuszem dla nas wszystkich.

Cała Polska jest czerwoną strefą i wszyscy musimy się teraz stosować do najostrzejszych obostrzeń. Okazuje się jednak, że rząd nie wszystkie dziedziny życia ogranicza równo. 

Na ostatniej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki apelował przede wszystkim do seniorów powyżej 70-tego roku życia, by nie wychodzili z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. W pomoc seniorom, którzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19, zaangażować miało się nawet wojsko. Tymczasem rząd wciąż nawet nie rekomenduje starszym ludziom uczestnictwa we mszach świętych za pośrednictwem telewizorów.

Czerwona strefa: Luka w przepisach dla seniorów

Zamiast tego, seniorzy mogą wychodzić z domów w trzech przypadkach: kiedy jeszcze pracują zarobkowo, kiedy muszą poprzez wyjście zaspokoić konieczną potrzebę życiową lub... kiedy wybierają się na nabożeństwo! Kościoły od początku pandemii były miejscami mocno niebezpiecznymi - świątynie często nie są odpowiednio wietrzone, a księża podczas udzielania sakramentów stykają się z niezliczoną grupą osób. Nie raz to właśnie tam wybuchały ogniska zakażeń.

Oczywiście, dla wielu seniorów życie religijne jest najważniejszą częścią ich codziennej egzystencji, ale nowe technologie pozwalają na przeżywanie mszy świętej w domu i to powinno być rekomendowane w pierwszej kolejności, jeśli nie chcemy, by luka w obostrzeniach pochłonęła mnóstwo ludzkich istnień. 

Miejmy nadzieję, że ktoś zwróci na ten fakt uwagę, kiedy jeszcze nie będzie za późno. Już wiemy, że nasza służba zdrowia nie wytrzyma skrajnego obłożenia ludźmi ciężko chorymi. Zróbmy więc wszystko, by powstrzymać wirusa. Wiele zależy od naszych codziennych drobnych zachowań i decyzji.

Przeczytaj więcej
Komentarze