18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skaranie boskie z tym Kościołem...

Watykan wydał wyrok ws. Gądeckiego. Wrogów kościoła rozbolą zęby

08.06.2021  15:42
Czy abp. Gądecki krył księży pedofilów? Watykan wydał wyrok
Czy abp. Gądecki krył księży pedofilów? Watykan wydał wyrok Fot: Julian Sojka/East News

Czy arcybiskup Stanisław Gądecki poniesie karę za rzekome zaniedbania w kwestii nadużyć seksualnych wobec małoletnich przez dwóch kapłanów? Stolica Apostolska wreszcie ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie. Duchowny pozostanie BEZKARNY.

Watykan zajął się abp. Stanisławem Gądeckim i uznał, że polski duchowny jest niewinny, o czym poinformowano na stronie KEP w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 8 czerwca 2021 roku. Sprawa dotyczyła zaniedbania w kwestii nadużyć seksualnych wobec małoletnich przez dwóch kapłanów. Mowa jest o jednym kapłanie archidiecezji poznańskiej i jednym kapłanie diecezji bielsko-żywieckiej. Jak pisze Onet.pl, „Watykan badał odpowiedzialność abp. Gądeckiego m.in. w głośnej sprawie wykorzystywanego przez lata Janusza Szymika”.

Stanisław Gądecki i decyzja Watykanu. Duchowny bezkarny?

Postępowanie zostało przeprowadzone na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi. Watykan uznał oskarżenie wobec Gądeckiego za bezpodstawne, skargi zostały oddalone. Postępowanie wobec arcybiskupa zostało oficjalnie zakończone.

Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała oskarżenia wobec abp. Gądeckiego za bezpodstawne - czytamy na stronie KEP.

Jak przypomina Onet.pl,  w grudniu 2020 roku Janusz Szymik skierował do papieża Franciszka list, w którym domagał się badania możliwych zaniedbań w jego sprawie również abp. Gądeckiego. Wniosek w sprawie do Stolicy Apostolskiej złożył również dziennikarz Onetu Szymon Piegza.

Dlaczego abp Gądecki 1 nie wdrożył papieskich instrukcji i nie zgłosił do Watykanu zaniechań innych hierarchów? – pyta Onet.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej