18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czyli może być taniej?

OBAJTEK PRZECENIA PALIWO! Niższe ceny tylko dla wybrańców

Emilia Waszczuk
24.06.2022  13:51
Obajtek obniża ceny paliwa! Ale tylko dla wybrańców
Obajtek obniża ceny paliwa! Ale tylko dla wybrańców Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, Karolis Kavolelis/Shutterstock

Cen paliwa zajeżdżają kierowców, ale miłościwie panujący Orlenem Daniel Obajtek wie, jak ulżyć biednym Polakom. Nie obniży marży, niedoczekanie. Da rabat wybranej grupie Polaków.

Daniel Obajtek, znany z głośnych afer i przyjaźni z PiS szef Orlenu, ogłosił wspaniałą nowinę. Specjalnie na wakacje, w czasach kryzysu, postanowił dać Polakom prezent i obniżyć ceny paliwa. Problem w tym, że nie każdy będzie mógł z tej promocji skorzystać. Trzeba spełnić wyśrubowane warunki.

Ceny paliwa w Polsce osiągnęły kosmiczny poziom. PiS, TVP i sam Daniel Obajtek zapewniają, że tankujemy najtaniej w Europie, zapominają jednak o tym, że jednocześnie najmniej zarabiamy. Gdy przeliczyć zarobki obywateli państw zachodnich i Polaków, okaże się, że to nas dopadła katorżnicza drożyzna. Oni mają się całkiem dobrze.

Orlen obniża ceny paliwa. Ale tylko dla wybrańców

Litr benzyny kosztuje już około ośmiu złotych, co jest oczywiście ceną zabójczą. Posiadanie samochodu i podróżowanie nim, staje się powoli luksusem. A że drożeje nie tylko paliwo, ale niemal wszystkie towary i usługi, to samo życie w Polsce zaczyna być coraz mniej przyjemne. Biedniejemy na potęgę!

Aby jakoś pomóc w tych trudnych czasach, a właściwie aby poprawić swój wizerunek w oczach Polaków, rządowy Orlen ogłosił super promocję na wakacje. Obniżą ceny paliwa aż o 30 groszy. To nic, że gigantyczne kwoty, które wydajemy dziś na tankowanie, w dużej mierze zależą od gigantycznych marży narzuconych przez sam Orlen. Ważne, że Polacy będą myśleli, że w czasach kryzysu ktoś daje im rabaty.

Co ważne, Orlen nie daje zniżki wszystkim klientom - dostaną ją tylko osoby oddane firmie, biorące udział w programie lojalnościowym VITAY. Bez karty klienta trzeba będzie płacić cenę regularną. Promocją objęte będą też jedynie dwa wybrane rodzaje paliwa, a Orlen dodatkowo przewiduje limity.

Od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją VITAY uzyskają rabat – 30 gr/l na benzynę i ON. Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie

– napisał Daniel Obajtek na Twitterze.

Są jednak osoby w Polsce, które dostaną od Orlenu jeszcze większy rabat. Nie mówimy tu tym razem o przyjaciołach władz spółki, a o rodzinach wielodzietnych. Dla Polaków posiadających kartę dużej rodziny przewidziany jest rabat 40 groszy na litrze paliwa.

Czytaj także