18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

5. FALA?

DRUGI PRZYPADEK OMIKRONU W POLSCE! Zakażone jest DZIECKO

17.12.2021  10:47
Drugi przypadek zakażenia Omikronem w Polsce.
Drugi przypadek zakażenia Omikronem w Polsce. Fot: Beenicebeelove/Shutterstock

Stało się. W Polsce mamy potwierdzony już drugi przypadek zakażenia wariantem Omikron. Tym razem na Covid-19 wywołany tą mutacją cierpi 3-letnia dziewczynka. Czy tak zaczyna się w Polsce piąta fala?

Dopiero usłyszeliśmy o tym, że w naszym kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron, a już mamy potwierdzoną drugą taką sytuację. Tym razem groza pandemiczna jest jeszcze większa, zakażone bowiem jest dziecko.

Drugi przypadek zakażenia Omikronem w Polsce!

Tym razem ofiarą nowej, bardzo groźnej mutacji koronawirusa o wielkim potencjale epidemicznym jest 3-letnia dziewczynka. Dziecko mieszka wraz z rodziną w Warszawie. Pozytywny wynik testu otrzymała ona 14 grudnia 2021 roku.

O sprawie poinformowało Polaków Ministerstwo Zdrowia, za pośrednictwem Twittera. Próbka pobrana od 3-letniej dziewczynki sekwencjonowana była w laboratorium w Katowicach. Strach pomyśleć, jak bardzo rozpowszechnił się już Omikron.

Ministerstwo Zdrowia z pewnością będzie informowało nas na bieżąco w sprawie rozprzestrzeniania się mutacji.