18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciosy, kopniaki, bójki

Dantejskie sceny na Sylwestrze Marzeń TVP

01.01.2022  15:39
Sylwester Marzeń TVP i dantejskie sceny w Zakopanem.
Sylwester Marzeń TVP i dantejskie sceny w Zakopanem. Fot: Paweł Murzyn/East News

Sylwester Marzeń TVP miał być nomen omen - wymarzoną imprezą Polaków, witających nowy rok. Zamiast tego w Zakopanem ludziom puszczały nerwy, a policja miała pełne ręce roboty przez całą noc. Liczne interwencje były absolutną koniecznością.

Sylwester Marzeń to oczko w głowie prezesa TVP Jacka Kurskiego. Co roku stara się on zrobić imprezę, której Polacy nie zapomną. Przy okazji sam nie zwraca uwagi na takie istotne fakty, jak szalejąca pandemia i zakażenia wariantem Omikron, które grożą nam piątą falą.

Sylwester Marzeń w TVP wcale nie był taki wymarzony

W tym roku wydarzenie to również się odbyło, a poza dużą liczbą gwiazd, które zgromadzeni mogli oglądać na scenie - pojawiła się całkiem duża doza irytacji. Ludziom puszczały nerwy, dochodziło do wielu incydentów, przy których konieczna stała się interwencja policji. Pojawił się też istotny problem z osobami, które mocno przesadziły z napojami wyskokowymi.

Sylwester w Zakopanem organizowany przez TVP odbywa się tam już po raz piąty. Cała Polska zjeżdża wtedy w zimowe góry i zaczyna się zabawa. Niestety, nie tylko ta radosna i bezpieczna, ale również ta pełna irytacji, nerwów, agresji i braku rozsądku.

Zdecydowanie można tę noc uznać za gorącą. Jak informują służby, na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbywała się impreza, pojawiło się około 40 tys. osób. Połączenie tłumu i alkoholu jest zazwyczaj zwiastunem problemów, i tak też było w sylwestrową noc w Zakopanem.

Na szczęście nie wydarzyło się nic bardzo złego. Jedynie na terenie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur. W całym powiecie tatrzańskim od godz. 18 31 grudnia do 3 rano 1 stycznia policja odnotowała 107 różnego typu interwencji. Najczęściej pomoc służb była potrzebna od godziny 1, gdy zakończyły się koncerty gwiazd w ramach Sylwestra Marzeń.

Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem

- przekazał rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Wszystkim mieszkańcom Zakopanego życzymy zatem spokoju w najbliższych dniach nowego roku, które wynagrodzą im niezbyt przyjemny początek tej zabawy.