18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

RELIGIJNA FANATYCZKA

Demoniczna katechetka terroryzowała dzieci. W IMIĘ ZASAD KOŚCIOŁA

30.05.2022  13:32
Katechetka z Dolnego Śląska terroryzowała dzieci w szkole
Katechetka z Dolnego Śląska terroryzowała dzieci w szkole Fot: nito/Shutterstock

Młodzież odsuwa się od kościoła, a winę za to ponoszą katecheci? Ujawniono, jak szkoły terroryzują dzieci religią. Jeden z przypadków budzi prawdziwą grozę.

Kościół coraz bardziej odstręcza od siebie młodych Polaków i zdaje się, że trend ten będzie się jedynie pogłębiał. Księża oczywiście nie widzą winy w sobie i instytucji, o ironio coraz rzadziej też zrzucają ją na szatana. Dziś wszystko, co złe, to wina Zachodu, nowoczesności i nierzadko lewicowej ideologii.

Problem w tym, że duchowni i Kościół sami za uszami mają tak grubo, że aż się ulewa, a młodzi to widzą. Ba, widzą to nawet najmłodsi, w tym uczniowie szkół, w których cały czas odbywają się coraz mniej lubiane i pożądane lekcje religii (oczywiście tylko katolickiej). A ostatnie doniesienia o nieprawidłowościach związanych z nauczaniem tej ostatniej, budzą nie tylko niesmak, ale wręcz oburzenie czy nawet przerażenie.

Katechetka terroryzuje uczniów

Fundacja Wolność od Religii otrzymała w ostatnim czasie prawie dwa tysiące skarg od niezadowolonych rodziców na nadużycia w związku z lekcjami religii w szkołach. Katecheza niejednokrotnie rządzi całym rozkładem zajęć, uczniowie mają utrudnioną rezygnację z niej, niechętnym naukom rzuca się kolejne przeszkody pod nogi. Aż 39 procent wszystkich skarg stanowiło o złej organizacji lekcji religii i etyki - w tym ustawiania ich w środku dnia, co wywołuje niechciane okienka dla części uczniów. 33 procent skarg to doniesienia o zmuszaniu uczniów do uczestnictwa w rekolekcjach, apelach kościelnych (np. papieskich) czy mszach świętych.

Przerażenie wzbudziła skarga z Dolnego Śląska, gdzie w jednej ze szkół katechetka terroryzowała uczniów. W czasie lekcji religii odbywających się w piątki kazała dzieciom wyjmować z plecaków kanapki. Gdy któryś z uczniów przyniósł do szkoły posiłek z mięsem, wyrzucała go do kosza!

Kościół bezkarny

Podobne zachowanie budzi poważne obawy, zakrawa wręcz o głodzenie dzieci i naruszanie ich prywatności. Niestety nie wiadomo, by ktokolwiek podjął w tej sprawie interwencję. I ciężko raczej oczekiwać, że coś się zmieni, gdy rząd sam zacieśnia związek z kościołem i finansuje choćby konkursy dla uczniów, powiązane z religią.

W przypadku nawiązania korespondencji z dyrekcjami szkół oraz rozmów telefonicznych najczęściej spotykamy się z postawą zaprzeczania istnieniu problemu, a po przejściu do analizy konkretnych sytuacji i przepisów zazwyczaj dochodzi do tłumaczenia się: bądź zwyczajami szkoły, bądź też programem nauczania lub zaleceniami kuratoriów czy interpretacjami MEN

- donoszą przedstawiciele Fundacji Wolność od Religii.

Wedle ostatnich danych tylko w archidiecezji wrocławskiej, w szkołach średnich na lekcje religii uczęszcza już zaledwie 28 procent uczniów powyżej 18 roku życia. Młodsi nie mogą sami decydować o obecności na tych lekcjach. W tej grupie na zajęciach z religii pojawia się 69 procent uczniów.