18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczne prognozy dla Polski

Lockdown w Polsce potrwa dłużej! Wielkanoc to nie koniec!

Wojciech Kozicki
30.03.2021  17:49
Do kiedy lockdown?Prof. Horban ma złe wiadomości
Do kiedy lockdown?Prof. Horban ma złe wiadomości Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Lockdown w Polsce zaplanowany jest do 9 kwietnia, ale kolejne fale COVID-19 i ogrom zakażeń, zapewne skłonią rząd PiS do jego przedłużenia. Profesor Andrzej Horban ujawnił nowe informacje na temat lockdownu w naszym kraju.

Lockdown i zaostrzone obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia. Tymczasem prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19,  w radiu TOK FM powiedział, że jest to „termin umowny”. Podkreślił również, że efekty obecnych restrykcji zobaczymy zapewne dopiero za kilka tygodni i wówczas, jeśli liczba zakażeń zacznie spadać, możemy pomyśleć o poluzowaniu reżimu sanitarnego. Przewiduje jednak, że lockdown potrwa dłużej, niż zaplanowano.

Do kiedy lockdown w Polsce? Nowe informacje

Jak długo będzie w takim razie obowiązywał lockdown w Polsce? Prof. Horban powiedział jedynie, że „obostrzenia będą obowiązywały dłużej”. Być może zostaną dodatkowo zaostrzone, bo jak ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski, rząd planuje „radykalne kroki” i musimy być gotowi na „czarne scenariusze”.

Na samym lockdownie może się nie skończyć. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel już zapowiedział, że w Polsce możliwy jest STAN WYJĄTKOWY. Uspokaja jednak, że rząd PiS nie ma planach wprowadzenia godziny policyjnej. W Radiu ZET powiedział jednak, że "wszystkie możliwości są brane pod uwagę", zależy to od sytuacji pandemicznej.

Wiemy, że jeżeli te obostrzenia zostały wprowadzone, to ich efekt będziemy wiedzieli w ciągu tygodnia, dwóch, czasami trzech tygodni, że liczba zakażeń zacznie spadać, a jeżeli zacznie spadać, to będziemy w dużo lepszej sytuacji, bo z każdym dniem będzie rosła liczba osób zaszczepionych – powiedział prof. Horban w TOK FM.

Czytaj także
Przeczytaj więcej