18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister Zdrowia orzekł

Do końca przyszłego tygodnia będzie 2000 zakażonych

16.03.2020  20:10
Do końca przyszłego tygodnia będzie 2000 zakażonych
Do końca przyszłego tygodnia będzie 2000 zakażonych Fot: Piotr Molecki/East News

Minister Zdrowia nie ma wątpliwości, że do końca przyszłego tygodnia sytuacja w Polsce drastycznie się pogorszy. Jak podkreśla polityk - woli być pesymistą. 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, od początku pojawienia się koronawirusa w Polsce nie ma najlepszych prognoz dla naszego kraju. Polityk nie popada w optymizm, przeciwnie, wciąż stara się przygotować naród na najgorsze.

Minister Zdrowia ujawnia przykre scenariusze

Na antenie TVN24 przyznał, że w kwestii koronawirusa woli być pesymistą.

Moim obowiązkiem jest przygotować szpitale zakaźne na jak największą liczbę pacjentów. Nie możemy powtórzyć modelu włoskiego, gdzie nikt się nie przejmował kwarantanną

- przekonywał w TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Mamy w szpitalach zakaźnych jednoimiennych przygotowanych ok. 10 tysięcy łóżek, 700 respiratorów (...) Wolę być pesymistą. Spodziewam się pod koniec przyszłego tygodnia od 1500 do 2000 osób zarażonych koronawirusem

 - tłumaczył minister.

Dzisiaj już odnotowano lawinowy wzrost liczby zakażeń. Ciężko stwierdzić, kiedy realnie sytuacja zacznie się poprawiać. Na razie idąc za słowami ministra - warto przygotować się na niezbyt optymistyczne scenariusze.