18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Witajcie w przyszłości

Do kościoła zawitał pierwszy OFIAROMAT. Możesz zapłacić na wejściu

21.12.2019  11:15
Do kościoła zawitał pierwszy OFIAROMAT. Możesz zapłacić na wejściu
Do kościoła zawitał pierwszy OFIAROMAT. Możesz zapłacić na wejściu Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Kościół w Polsce do tej pory nie mógł pochwalić się takim osiągnięciem. Niemniej, do świątyni w Krakowie trafił pierwszy ofiaromat. Brak gotówki na nabożeństwie już nie będzie problemem. 

Kościół w Polsce ruszył z duchem czasu i osiągnięć technologicznych. W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach stanął pierwszy w Archidiecezji Krakowskiej ofiaromat.

Brak gotówki na tacę nie będzie już ani wymówką, ani problemem. Urządzenie, które stoi w kościele, pozwala składać ofiary na potrzeby parafii za pomocą transakcji bezgotówkowych. Takiego skoku w przyszłość się nie spodziewaliśmy.

Kościół inwestuje w ofiaromaty

Za granicami pojawiają się już tego rodzaju udogodnienia dla wiernych, ale nikt nie sądził, że tak szybko trafią one również do Polski. Kościół w naszym kraju jest znany mimo wszystko z dużego tradycjonalizmu i przywiązania do staroświeckich rozwiązań. 

Wspólnie z biurem ekonomicznym Archidiecezji Krakowskiej przygotowaliśmy urządzenie, które pozwala na składanie darowizn w sposób bezgotówkowy – za pomocą karty, telefonu czy zegarka i które nie wymaga zaangażowania dodatkowej osoby w obsługę terminala 

- tłumaczył Karol Sobczyk, pomysłodawca i odpowiedzialny za wdrożenie w Archidiecezji Krakowskiej ofiaromatów dla portalu Co w Krakowie.

Ofiaromat wygląda ja stojąca, elektroniczna skarbona i bywa nazywany też elektroniczną tacą, e-tacą lub daromatem. Wkrótce tego rodzaju urządzenia mają pojawić się w innych krakowskich parafiach, a już wkrótce ofiaromatorewolucja ogarnie całą Polskę.

Podobają Wam się takie zdobycze XXI wieku?